Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


Ziraat bankası da diğer bankalar gibi son zamanlarda vadeli faiz hesapları için verdiği faiz oranları ile birikim yapmak isteyenlerin yatırımlardan daha fazla gelir sağlamasına olanak tanımış durumdadır.

ziraat bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

ziraat bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Birçok kişi, ellerinde bulunan ufak miktarları dahi herhangi bir iş koluna yatırmak yerine vadeli faiz hesapları içerisinde değerlendiriyor.

Ziraat Bankası müşterileri, bankanın kendileri için vermiş olduğu vadeli hesap faiz oranlarını merak etmektedirler. İşte 2019 yılı itibariyle geçerli olacak olan Ziraat bankası vadeli hesap faiz oranları;

  • 8-20 gün arasında tanımlanan vadeli hesaba %10,
  • 30-31 gün arasında tanımlanan vadeli hesaba %16,25,
  • 32-91 gün arasında tanımlanan vadeli hesaba %16,50,
  • 92-180 gün arasında tanımlanan vadeli hesaba ise %16,75 faiz oranı verilmektedir.

Yukarıdaki faiz oranları bizzat Ziraat Bankası’nın resmi web sitesinden alınmıştır. Bu oranlar, günün şartlarına ve tutara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlara ek olarak eğer şube üzerinden fiziksel olarak başvuruda bulunur ve pazarlık yaparsanız %18-20 civarındaki faiz oranlarından da yararlanabilmeniz mümkündür.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...