Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu


COVID-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda düzenlemeler yapılmakta olup bunun en önemli etkilerinden biri bankacılık sektöründe meydana gelmiştir. Özellikle son dönemde çıkan tatil destek kredi paketi turizm sektörünü desteklemek ve insanların tatile daha rahat gidebilmesini sağlamak amacıyla verilmektedir. Hazırlanan tatil destek kredi paketi insanların seyahat ve tatil giderlerinin finanse edilmesine katkıda bulunmaktadır. Kredinin detayları ve ödeme planı uygun seçeneklere sahip olacak şekilde düzenlenmiştir. 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle yapılan duyuruda tatil kredi destek paketinin özellikleri, başvuracak kişiler, alınacak kredi tutarı, uygulamanın ne şekilde olacağı gibi bilgiler açıklanmıştır. Başvuruların ne zaman başlayacağı ve ne şekilde yapılacağı ise Ziraat Bankası internet sitesinde yer almaktadır.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Başvurusu

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketine Kimler Başvurabilir?

Ziraat Bankası tarafından verilen tatil destek kredi paketine başvuracaklar bankadan maaş alan çalışanlar ve emekli maaşı alan kişiler olarak açıklanmıştır. Bu kişiler arasından Ziraat Bankası ile anlaşma yapan seyahat acentesi aracılığıyla tatil paketi almak isteyenler krediye başvuru yapabilir. Hem turizm sektörü hem de tatilciler açısından avantaj sağlayan kredi paketinde geri ödemesiz dönem mevcuttur. Yani ödemeler kredi alındıktan altı ay sonra başlamaktadır. Tatil destek kredisinin birinci ve ikinci taksiti banka ve seyahat acentesi tarafından ödenmektedir. Bu durumda müşterinin kredi ödemesi dokuzuncu aydan sonra başlamaktadır.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi Ödeme Planı

Ziraat Bankası tatil destek kredisi 10.000 Türk lirasına kadar verilmektedir. Kredinin altı ayı geri ödemesiz şekilde belirlenmiş olup bu durumda müşterinin ödeyeceği taksit yirmi sekizdir. Geriye kalan iki ay banka ve firma tarafından ödenir.

10.000 Türk lirası kredi kullanacakların örnek ödeme tablosu incelendiğinde aylık ödenecek taksit tutarı 421 TL, geri ödenecek toplam tutar ise 11.789 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Ödeme planına göre kredinin faiz oranı aylık %0.67 olarak belirlenmiştir. Uygun şartlarda finansman olanağı sunan bu krediden çok sayıda kişinin yararlanması beklenmektedir. Krediyi kullanmak için Ziraat Bankası internet sitesini ziyaret etmek gerekecektir. Sitede bireysel internet şubesine giriş yapılarak kredi başvurusu, sorgulama gibi işlemler yapılabilir.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Kartı Uygulaması

Ziraat Bankası tarafından verilen tatil destek paketleri içerisinde kredi kartı uygulaması da yer almaktadır. Seyahat acentesi ile Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşmaya göre tatil bedelleri kredi kartıyla taksitli şekilde ödenebilecektir. Buna göre toplam tutar kredi kartı ile üç ay geri ödemesiz, geriye kalan on beş ay ise eşit taksitte toplam on sekiz ay olacak şekilde ödenebilir. Üstelik kredi kartıyla taksitli ödeme yapacaklar için faizsiz satın alabilme olanağı da sunulmaktadır. Tatilciler ve turizm sektörü açısından avantajlı olan bu uygulama ile ilgili detaylı bilgiye Ziraat Bankası başta olmak üzere kamu bankalarının internet sitesinde yer verilmektedir.


Ziraat Bankası Tatil Destek Tüketici Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası tatil destek tüketici kredisi başvuruları ile ilgili açıklama yapılacak olup tahminen başvuruların 5 Haziran itibariyle başlaması beklenmektedir. Bu kredi ile birlikte ekonomide konut kredisi ve taşıt kredisi paketleri de açıklanmıştır. Böylece tatile gidecekler dilerlerse uygun koşullar altında oluşturulan konut ve taşıt kredilerine de göz atabilirler. Tüm kredi paketlerinin faiz oranı düşük olup geri ödemesiz dönem ve uzun vade seçeneklerine sahip olacak şekilde hazırlanmıştır. Ziraat Bankası internet şubesinden, mobil cep şubesinden, telefon bankacılığından ve tüm dijital bankacılık ürünlerinden mevcut kredi kampanyaları ile ilgili bilgiye ulaşılabilir. Ayrıca en yakın şubeye gidilerek de kredi başvurusu yapılabilir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

hayvancılık hibe destekleri 2019

Hayvancılık Hibe Destekleri 2019 (Faizsiz Kredi)

Ülkemiz hayvan yetiştiriciliğine oldukça uygun bir coğrafyaya sahip olmasına karşın istenilen verimliliği bir türlü yakalayamamıştır. ...