Ziraat Bankası Peşin Harca, Ertele Nedir?


Ziraat Bankası, yeni duyurduğu bankkart combo ürünüyle birlikte yeni web adresi bankkart.com.tr üzerinden peşin harca, ertele özelliği ile dikkat çekti. Dilerseniz bugün bu özelliğin ne olduğuna bakalım.

ziraat bankası peşin harca ertele nedir

ziraat bankası peşin harca ertele nedir

Bankkart Combo, Bankkart Genç ve Bankkart Business kullanıcılarının kullanabildiği bu özellik, harcamalarınızı bir sonraki ekstreye aktarmanızı, Ziraat Bankası’nın tabiriyle öteleyebilmenize yarıyor. Yaptığınız peşin kredi kartı harcamalarınızı içinde bulunduğunuz hesap dönemi içerisinde seçtiğiniz dönem sayısı kadar sonraki ekstre tarihine erteleyebiliyorsunuz.

Ancak bazı özel durumlar da mevcut. Örneğin peşin harca ertele özelliği sadece TL işlemler için uygulanabiliyor. Buna ek olarak eğer erteleme işlemi yapacaksanız bunu hesap kesim tarihinden önce yapmalısınız, aksi halde işleminiz bulunduğunuz ay için geçerli olmayacaktır.

Erteleme işlemi boyunca elbette kartınıza bir faiz tutarı yansıtılacaktır. Bu faiz tutarı, ilk ekstrenin son ödeme tarihi ile işlemin yansıdığı ekstrenin son ödeme tarihi arasında geçen süre üzerinden hesaplanıp kartınıza yansıtılacaktır.

Daha önce ertelediğiniz veya sonradan taksitlendir özelliğini kullandığınız bir işlem için peşin harca ertele özelliği kullanılamamaktadır. Ayrıca erteleme işlemi yaptığınız kartın hesap kesim tarihini de değiştirilmemektedir.


Ziraat Bankası Peşin Harca, Ertele İptali

Diyelim ki bu özelliği kullandınız ancak iptalini istiyorsunuz. Bu durumda aynı gün içinde müşteri hizmetlerinden veya mobil şubeden işlemin iptalini talep etmelisiniz. Ertesi gün böyle bir iptal hakkınız olmayacaktır.

Son olarak bu yeni combo kart özelliğinin kullanılmadığı bazı alanlar mevcut. Bunlar;

  • Nakit Avans
  • Sigorta ve vergi ödemeleri
  • Yemek (gıda)
  • Akaryakıt
  • Para transferleri
  • Telekomünikasyon

Yani bu alanlarda yaptığınız işlemler için peşin harca ertele özelliği kullanımına izin verilmeyecektir. Ancak bu kısıtlamaların ticari müşteriler için geçerli olmadığını hatırlatalım.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...