Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak


Ziraat bankası, Türkiye’nin en büyük bankalarının başında geliyor. Aynı zamanda en çok müşterisi bulunan bankalardan da birisi. Binlerce şubesi, Türkiye’nin dört bir yanında rahatlıkla bulabileceğiniz ATM’leri, 7/24 arayarak işlemlerinizi evinizden gerçekleştirebileceğiniz çağrı merkezi ve mobil uygulaması ile hizmet veriyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak

Müşteri sayısının yüksek olması banka için her ne kadar iyi olsa da, müşteriler için zaman zaman sıkıntılara neden olabiliyor. Bu sıkıntıların başında da yoğunluk geliyor. Ziraat bankası çağrı merkezi hattında, Şubelerinde, müşteri hizmetlerinde, müşteri sayısından kaynaklı ciddi bir yoğunluk yaşanabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için de çeşitli önlemler alınıyor ve teknolojiden faydalanılıyor. Müşteriler ise çareyi, Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak gibi yöntemler ile buluyor.

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi

Ziraat bankası çağrı merkezine bağlanabilmek için “0850 220 00 00” ya da “444 00 00” numaralı hatları arayabilirsiniz. Bu numaraları aradığınızda ilk olarak sizden kimlik doğrulama amacıyla TC kimlik numarası gibi bilgiler istenir. Bu bilgileri girdikten sonra bant sistemi size menüleri saymaya başlayarak işlemleri telefon üzerinden gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Ziraat bankası müşterisiyseniz, Ziraat bankası çağrı merkezi hattına 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Böylece şubeye ya da ATM’ye gitmeye gerek kalmadan “Para Yatırma”, “Para Çekme” gibi fiziki işlemlerin dışındaki hemen hemen tüm işlemleri, sadece telefon ile halledebilirsiniz. Bu kolaylık ilk başlarda insanlar tarafından çok fazla kullanılmasa da özellikle son dönemlerde neredeyse herkes Ziraat bankası çağrı merkezi hattını kullanmaya başladı.

Ziraat bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemleri

Çağrı merkezini arayıp müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışan müşteriler, özellikle de yoğun saatlerde aşırı yoğunluğa sebep olmaya başladı. Öyle ki müşteri hizmetlerine bağlanmak için 30 dakika kadar beklemeniz gereken zamanlar oluyordu. Binlerce çalışanına rağmen bu yoğunluğa yetişemeyen bankalar, müşterileri direkt müşteri hizmetlerine bağlamadan, işlerini telesekreter ile halletmelerini sağlayacak bir sistem geliştirdiler.


Bant sistemi adı verilen bu sistem sayesinde müşteriler, müşteri hizmetlerine bağlanmadan, neredeyse tüm işlemlerini bant sistemi ile yapabiliyorlar. Fakat kimi zaman bant sistemi ile halledilemeyecek konularda ya da uzun süre menüler arasında istediğiniz şeyi aramaktan yorulduğunuz zamanlarda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak ile ilgili yöntemleri bilirseniz, saniyeler içinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Ziraat bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemi (Kredi Kartı İşlemleri İçin)

Ziraat bankası müşterisiyseniz ve kredi kartınız ile ilgili işlemleriniz hakkında bir sorun yaşıyorsanız, kolay bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Genellikle bant sistemi ile işlemlerinizi gerçekleştirebiliyor olsanız da zaman zaman müşteri hizmetlerine direkt bağlanmanız gerekebilir. Kredi kartı işlemleri ile ilgili Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için uygulamanız gereken adımlar şunlardır;

  1. Öncelikle Ziraat bankası çağrı merkezi hattını arayın.
  2. Eğer aradığınız numara sistemde bir banka hesabına kayıtlı değilse, sizden kimlik doğrulama amacıyla TC kimlik numarası gibi bilgiler istenecektir, bu bilgileri girin.
  3. Telesekreterin saymaya başlayacağı ilk menüde “1”i tuşlayın.
  4. Telesekreter, yeni bir menü saymaya başladığında “6”yı tuşlayın
  5. Son olarak, telesekreterin sayacağı seçenekler bittiğinde “0”ı tuşlamalısınız. Kısa süre içinde bant sistemi sizi Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için sıraya koyacaktır. Yoğunluğa göre bekleme süresinde değişiklik olabilse de ortalama 7 dakika içinde bağlanacaksınız.

Bu yöntem, genel olarak kredi kartı sahibi müşterilerin, kredi kartı ile ilgili sorunları ya da sorularını halledebilmek için kullanması gereken yöntemdir. Eğer kredi kartı ile ilgili olmayan farklı konularda müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız, banka kartı işlemleri menüsü ile ilerlemeniz gerekir.

Ziraat bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemi (Banka Kartı İşlemleri İçin)

Banka kartı, banka hesabı ve daha pek çok farklı konuda müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için burada yer alan yöntemi kullanmalısınız. Bant sistemi sizi, seçtiğiniz seçenekleri ele alarak bir müşteri hizmetlerine bağlayacağı için yanıltıcı girişler yapmamalısınız. Eğer kredi kartı işlemleri haricinde bir işlem için müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız, şu adımları kullanmalısınız.

  1. Öncelikle Ziraat bankası çağrı merkezi hattını arayın.
  2. Kimlik doğrulama sistemi çıkarsa, sizden istenilen bilgileri girin.
  3. Telesekreterin size sayacağı ilk menüde “1”i seçin
  4. Telesekreterin seçiminizin ardından sayacağı bir sonraki menüde “7”yi tuşlayın.
  5. Son olarak telesekreterin sunacağı seçenekler bittikten sonra “0”ı tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanacağınız süre, yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilse de ortalama 7 dakika olarak belirlenmiştir.

Eğer müşteri hizmetlerine bağlanmak için girdiğiniz sırada fazla beklemek istemiyorsanız, müşteri hizmetlerini, yoğunluğun daha az olduğu saatlerde aramalısınız. Yoğunluk öğle 12 ile akşam 9 arasında sürmektedir. Bu saatlerin dışında aradığınızda çok daha kısa sürede bağlanırsınız. Bunu göz önünde bulundurarak, bu saatlerin dışında aramanız önerilir.

 

Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak yöntemlerini, bant sistemini kullanarak halledebileceğiniz durumlarda, gerekmedikçe kullanmamanız önerilir. Böylece müşteri hizmetlerine bağlanması gereken müşterilerin uzun süre beklemesine sebebiyet vermez hem de müşteri hizmetleri çalışanlarını gereksiz bir yoğunluğa sürüklememiş olursunuz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

2018 yılının şubat ayında tüm kredi kartı ve banka kartlarında düzenlemeye giden Ziraat Bankası müşterilerine ...