Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?


Ziraat Bankası müşterileri, para transfer işlemi sırasında kendilerinden istenen hesap numarasını bulma konusunda bazı zamanlarda sorun yaşayabilirler.

ziraat bankası hesap no nerede yazar

ziraat bankası hesap no nerede yazar

Bir bankanın kendi içerisinde yapılan para transfer işlemlerinde geçerli olan hesap numarası aslında çok kolay bir yöntem ile bulunabilmektedir.

 

Genel olarak sahip olunan banka kartlarının ön yüzünde ismin hemen altında hesap no detaylı olarak belirtilmektedir. Bazı durumlarda güvenlik nedeni ile listelenmeyen hesap numarası IBAN numarası üzerinden de bulunabiliyor.

Örnek olarak Ziraat Bankası IBAN numaramızın TR76 0015 0000 0001 2334 5650 01 olduğunu varsayalım. Bu IBAN numarasının son 4 hanesi yani “5001” bankanın ek hesap numarasını oluşturmaktadır. Son 4 haneyi çıkardıktan sonra tekrar sonran itibaren 8 hane sayınız. Çıkardığımız  “01233456” bu bölüm sizin ziraat hesap numaranızı göstermektedir. En kolay olarak bu verdiğimiz yöntem üzerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...