Anasayfa » Bankalar » Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Hesap No Nerede Yazar?

Sponsorlu Bağlantılar


Ziraat Bankası müşterileri, para transfer işlemi sırasında kendilerinden istenen hesap numarasını bulma konusunda bazı zamanlarda sorun yaşayabilirler.

ziraat bankası hesap no nerede yazar

ziraat bankası hesap no nerede yazar

Bir bankanın kendi içerisinde yapılan para transfer işlemlerinde geçerli olan hesap numarası aslında çok kolay bir yöntem ile bulunabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar 

Genel olarak sahip olunan banka kartlarının ön yüzünde ismin hemen altında hesap no detaylı olarak belirtilmektedir. Bazı durumlarda güvenlik nedeni ile listelenmeyen hesap numarası IBAN numarası üzerinden de bulunabiliyor.

Örnek olarak Ziraat Bankası IBAN numaramızın TR76 0015 0000 0001 2334 5650 01 olduğunu varsayalım. Bu IBAN numarasının son 4 hanesi yani “5001” bankanın ek hesap numarasını oluşturmaktadır. Son 4 haneyi çıkardıktan sonra tekrar sonran itibaren 8 hane sayınız. Çıkardığımız  “01233456” bu bölüm sizin ziraat hesap numaranızı göstermektedir. En kolay olarak bu verdiğimiz yöntem üzerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...