Ziraat Bankası Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020


150 yıldan fazladır ülkemizde bankacılık faaliyetleri yürüten Ziraat Bankası, devlete ait bir kuruluş olmasından dolayı her zaman güvenli bir şekilde çalışılacak gibi gösteriliyor. Devlet bankası olsa da Ziraat Bankası üzerinden yaptığımız işlemler için bir miktar komisyon ücreti ödemeniz gerekiyor.

ziraat bankası havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

ziraat bankası havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 07.07.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankasının 2020 yılı için geçerli olan işlem ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2020

Ziraat Bankası müşterileri, ATM üzerinden havale yapmak istemeleri durumunda Ziraat müşterisi iseniz 7 TL, değilseniz 8 TL, şubeler üzerinden 250 TL altı havale işlemleri için 10 TL, 250 TL ve üzeri işlemler için ise tutar 30 TL ile 500 TL arasında değişecektir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan havale işlemleri için 2 TL, mobil bankacılık kullanan kişiler ise 1,75 TL işlem ücreti ödemek durumundadırlar. Havale ücretleri, gönderilen tutara göre değişiklik göstermektedir.

 

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2020

Ziraat Bankası müşterileri, ATM üzerinden EFT talimatı vermek istemeleri durumunda 10 TL, şube üzerinden verilen EFT talimatları için 55 TL – 500 TL arasında, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT işlemleri için 4,50 TL işlem ücreti ödemektedirler. İşlem ücretleri 2019 yılı için belirtilmiş olsa da değişiklik yapılabilme durumları vardır, elimden geldiğince güncel tutacağım.


Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti 2020

Ziraat Bankası, vadesiz hesapların işlem hacmi durumlarına göre müşterilerinden hesap işletim ücreti tahsil etmektedir. Her 3 ay da bir alınan 20 TL’lik işlem ücreti yıllık 80 TL’ye tekabül etmektedir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ing bank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

ING Bank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dijital bankacılığın öncüleri arasında yer alan ING Bank, geliştirmiş olduğu teknolojiler ile artık şubelere gitme ...