Ziraat Bankası Havale – EFT Saatleri 2022


Ziraat Bankası, ülkemizde en fazla müşterisi bulunan devletin güvenilir bir bankasıdır. Son zamanların merak edileni, 2019 yılındaki Havale ve EFT saatleri hususunda gelin biraz konuşalım.

ziraat bankası havale eft saatleri 2019

ziraat bankası havale – eft saatleri 2020

İnsanlar para transferi yapmak istediklerinde önlerine Cepbank, Havale – EFT gibi seçenekler çıkmaktadır. Ancak havale ve EFT saatleri bazı bankalarca değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda para göndermek isteyenler için havale ve EFT saatleri önem arz ediyor.

Ziraat Bankası EFT Saati 2020

Normal iş günlerinde EFT saatleri 09:00 ile 16:00 saatleri arasında olup bu saat aralığının dışında yapılan EFT’ler geç EFT statüsünde değerlendiriliyor ve ertesi gün kişinin hesabına para gönderimi yapılıyor. EFT yaptıktan sonra para hesaba birkaç dakika içinde geçiyor ancak bu işlemin 30 dakikaya kadar uzadığı biliniyor.

Hesabınızdan gönderdiğiniz EFT karşı tarafa ulaşmadıysa eğer bunun nedeni kişinin bilgilerinin hatalı girilmiş olması olabilir. Buna ek olarak bankalar belirli dönemlerde bakım çalışması yapabilmektedirler. Bu sebepten EFT’nin karşı hesaba yansıması 24 saati dahi bulabiliyor.

Geç EFT Nedir?

Geç EFT, bankaların belirlediği EFT saat aralığının dışında bir vakitte yapılan EFT işlemleri için ekstra ücret talep ettiği bir sistemdir.
Ziraat Bankası EFT Ücreti (2020)


  • Eğer ATM üzerinden EFT yapılıyorsa ücret: 8 TL
  • Banka şubelerinden EFT yapılıyorsa ücret: 250 TL’ye kadar 10 TL, üzeri tutarlar için paranın %0,50’si.
  • Mobil şube üzerinden EFT yapılıyorsa ücret: 3 TL
  • Müşteri Hizmetleri ile EFT yapılıyorsa ücret: 5 TL

Ziraat Bankası Havale Saati 2020

Açıkçası bu konu hakkında açık ve net olmam gerekirse havale işlemi aynı bankalar üzerinden yapıldığı için direkt olarak işlem gerçekleşiyor. Yani para gönderimi yaptığınız an en geç 5 dakika içinde havale tutarı karşı tarafın hesabına yatıyor. Paranın yatmaması durumunda ise yine bilgilerin yanlış yazılabilmiş olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı öneriyorum.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...