Ziraat Bankası Bankkart Combo Başvurusu Nasıl Yapılır?


Uzun yıllardır ülkemizdeki en güvenilir banka olma unvanını koruyan Ziraat Bankası, bankkart combo adında yeni bir kart çıkardı.

ziraat bankası bankkart combo başvurusu nasıl yapılır

ziraat bankası bankkart combo başvurusu nasıl yapılır

Bankkart combo ile birlikte yanımızda tek kart taşıyarak hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğinden yararlanabiliyoruz. Bu yeni kart sayesinde alışverişlerimizde “kredi kartı mı yoksa banka kartı mı kullanılsın?” opsiyonu sunuluyor. Yeni çıkan bu kart hakkında pek detaylı bir rehber yoktu, bu sebepten bugün bu karta nasıl ve nereden başvuru yapılır bundan bahsedeceğiz.

Bankkart combo başvurusu için 6 farklı kanal mevcuttur. Bunlar; Fiziksel şubeye gidip birebir başvuru, müşteri hizmetleri aracılığı ile başvuru, internet şubesi üzerinden başvuru, mobil (cep) şube üzerinden başvuru, Ziraat Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden başvuru ve sms ile başvurudur.

İlk 4 başvuru yöntemi oldukça basit olduğundan, bugün son 2 yöntem ile başvuruyu anlatacağız.

  • Öncelikle Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine aşağıdaki bağlantı üzerinden giriş yapın. (https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/bankkart-combo-basvurusu)
  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada sizden TC Kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve resimde yer alan güvenlik kodunu girmeniz istenecektir. Kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun’u okuyup işaretlemelisiniz, ardından devam tuşuna basınız.
  • Devam tuşuna bastıktan sonra başvurunun 2.aşamasına ulaşacaksınız. Burada telefon numaranıza bir doğrulama SMS’i gelecek, gelen SMS’de yer alan kodu ilgili kutucuğa yazıp tekrar devam tuşuna basınız.
  • Son adımda aylık gelirinizi yazmanız istenecek, bu kutucuğu da doldurduktan sonra başvuru işleminiz tamamlanacaktır.

Kısa süre içinde başvuru sonucunu, gelecek karşı SMS aracılığı ile öğreneceksiniz.


SMS ile Bankkart Combo Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Kısa mesajla başvuru yöntemi, şüphesiz en kolay yöntem olsa gerek ki artık kredi başvuruları dahi sms ile alınmaya başlandı. Başvuru için telefonunuzun kısa mesaj uygulamasına COMBO yazıp TC Kimlik No’nuzu yazın ve 4757’ye gönderin. Ancak arada bir boşluk bırakmayı unutmayın. Mesela TC Kimlik numaranız 22222222222 olsun. Bu durumda göndereceğiniz sms şu şekilde olmalıdır.

bankkart combo sms ile başvuru örnek ekran

bankkart combo sms ile başvuru örnek ekran

Eğer kafanıza takılan bir yer varsa lütfen sormaktan çekinmeyin. Bir önceki yazımızda bankkart combo’nun yıllık aidat ücretlerinden bahsettik, dilerseniz şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...