Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti 2020


Ülkemizin en eski bankası olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası, devlete ait olmasından dolayı birçok kişinin güvenle çalıştığı görülmektedir.

ziraat bankası atm günlük para çekme limiti 2019

ziraat bankası atm günlük para çekme limiti 2020

(Bu yazı 29.06.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Birçok kişinin maaş aldığı, kredi kartı hizmeti kullandığı Ziraat Bankası, günlük işlem limitleri uygulayarak müşterilerinin güvenliklerini sağlamak istemektedir. Geçmişte ATM üzerinden en fazla 1,000 TL çekebilen kişiler, 2020 yılı itibari ile artık 1,500 TL olarak günlük çekim hakkına sahipler.

 

Günlük 1,500 TL çekme hakkını gece 23:58’de kullanan kişiler, saatin 00:00 olması ile beraber tekrar bir çekim hakkına sahip olabilirler. Bu tutarın da yeterli olmaması durumunda günlük çekim limitinin artırılması konusunda ihtiyaçlar doğabilmekte. Ziraat Bankası, elbette müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çözüm önerileri geliştirmiştir.

Kartsız para çekmek istediğinizde ise 2020 itibariyle bu limit 500 TL olarak belirlenmiştir. Yine aynı şekilde, eğer QR kod ile ATM’den para çekmeyi planlıyorsanız bu limit de 500 TL’dir.


Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Artırma 2020

Günlük 1,500 TL para çekme limitini yeterli bulmayan Ziraat Bankası müşterileri, acil olarak bu limiti nasıl artırabileceklerini öğrenmek istemekteler. Maalesef ki ATM sistemleri üzerinde bir değişikliğe gitmeyen banka, her müşterinin eşit para çekmesi taraftarıdır. Eğer yüksek tutarda bir para çekilmek istenirse müşterilerini banka şubelerine gelmelerini istemektedir. Banka şubeleri, müşterilerine istedikleri kadar ücreti herhangi bir komisyon ödemeden çekmelerine izin vermektedir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...