Ziraat Bankası 12 Ay Ödemesiz Avantajlı Konut Kredisi


Güzel ve sıcacık bir eve sahip olmak hemen hemen herkesin hayallerini süslemektedir. Elbette bu hayaller için de çoğu insanın uzun yıllar çalışması gerekmektedir. Ev alımlarında yıllarca birikim imkanı olmayanlar için ya da şimdiden kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için Ziraat Bankası yeni kredi paketi ile beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Düşük faiz oranlarına sahip yeni dönemde oldukça cazip fırsatlarda beraberinde ev sahibi olmak isteyenleri heyecanlandırıyor. Ziraat Bankası avantajlı konut kredisi faiz oranı 0,64’lere kadar düşüyor. Üstelik 180 aya kadar vade imkanı sunuluyor olması da avantajlı halleri ortaya koymaktadır.

Ziraat Bankası 12 Ay Ödemesiz Avantajlı Konut Kredisi

Ziraat Bankası 12 Ay Ödemesiz Avantajlı Konut Kredisi

Ziraat Bankası Avantajlı Konut Kredisi

Hem sıfır ev hem de ikinci el ev alımlarında geçerli düşük faizli ödeme imkanları bulunmaktadır. Buna ek olarak 12 ay gibi geri ödemesiz dönemin olması da ekonomik açıdan büyük avantaj sunuyor. 15 yıl gibi bir sürede geri ödeme olanakları da her hali ile ön plana çıkıyor. Kredi miktarı sınırlandırması yapan bankalar İstanbul, İzmir ve Ankara için üst limit olarak 750 bin TL gibi bir rakam belirlerken diğer illerimiz için üst limit 500 bin TL’yi geçememektedir.  Bu tutarın belirlenmesinde daha fazla kişinin faydalanması amaçlanırken ekonomik yönden avantajlı hallerde ortaya konulacak gibi görünüyor. Yüzde 10’dan başlayan düşük oranlar peşinata göre değişerek kredi kullanımı sağlanacaktır. Ev alacaklara oldukça önemli fırsatlar sunan yeni kredi paketinin ödeme planları konusunda da farklılıklar söz konusudur.

12 ay ödemesiz konut kredisi

12 ay ödemesiz konut kredisi

Sıfır Konutlarda Uygulanan Kredi Oranları

Sıfır ev alacaklar için 12 ay herhangi bir şekilde ödeme söz konusu olmazken 12. Aydan sonra 15 yıla kadar vade imkanı sunmaktadır. Kredi oranı aylık yüzde 64 olarak uygulanırken örnek ödeme tablosu da şu şekildedir;

  • İlk 12 ay geri ödemesiz çekilen kredilerde 100 bin TL’ye 15 yıl için 171.184 TL gibi bir rakam söz konusudur. Aylık ödemesi ise 1.019 TL civarıdır. Ödeme programı dahilinde taksit sayısı değiştikçe aylık ödenecek bedel ve toplam geri ödeme de değişkenlik gösterecektir.
  • 12 aylık ertelemeli ödemeyi uygulamadığınız durumlarda ise aylık ödeme tutarı 15 yıl için 937 TL’dir. Kredi çekildikten 1 ay sonra başlayan ödemelerde bu tutarlar söz konusudur.

İkici El Konutlarda Uygulanan Kredi Oranları

İkinci evler sıfır evlere göre daha uygun olurken kredi oranlarında sıfır evlere göre değişkenlik söz konusudur. Sıfır evler için uygulanan oran 0,64 olurken 0,74 faiz oranı uygulanmaktadır. İkinci el konutlarda uygulanan kredi oranları listesi ise şu şekildedir;


  • Tıpkı sıfır konutlarda uygulanan 12 ay ödemesiz geri ödeme tutarları ile ilk aydan başlayan taksitlerde ödemeler değişkenlik göstermektedir. İlk 12 ay geri ödemesiz hallerde çekilen kredi için aylık 100 bin TL için 1.095 TL ödeme yapılacaktır. Geri ödeme ise toplam 183.925 TL şeklindedir. Yine aynı şekilde taksitlerde değişkenlikler olduğunda geri ödemede tutarlar değişmektedir.
  • 12 aylık erteleme imkanından faydalanmak istemeyenler ise aylık 1.007 TL ödeme yaparak toplam da 181.285 TL ödeme yapacaklardır. Bu tutar 100 bin TL üzerinden hesaplanmış olup, çekilecek kredi oranına göre değişen faktörler söz konusu olabilmektedir.

Ekonomik artılarına bakıldığında oldukça hareketli halleri ortaya koyacak olan Ziraat Bankası avantajlı konut kredisi için başvuru şartlarını eksiksiz şekilde yerine getirmelisiniz. İkinci el konut alımlarında ekspertiz yaptırılması gibi durumların olduğunu unutmamanız önemli ayrıntılardan olurken bu hususta müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Geri ödemeler konusunda gelir durumuna göre değişen faktörleri de hesaba katmalısınız. Genellikle konut ipotekli şekilde kredi onayı söz konusu olurken gelir belgesini de sunmalısınız.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

20 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar

240 Ay (20 Yıl) Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Her bütçeye uygun bir şekilde sunulan ve geçtiğimiz günlerde gündeme gelmeye başlayan 20 yıl vadeli ...