Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisi Başvurusu


İnsanların yaşam kalitesini artırabilmesi adına kurduğu hayallerden birisi ise ev sahibi olmaktır. 2018 yılı istatistik bilgilere baktığımızda ise en fazla yatırımın konut alanında olduğunu görülmektedir. Her ne kadar yatırım aracı olarak görünse de, Ziraat Bankası Konut Kredisi açısından sürekli olarak düzenlediği kampanyalar ile birçok özel bankayı gerisinde bırakmayı başardı.

Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisi Başvurusu

Ev sahibi olmak isteyen her birey ve aileler sürekli olarak birikim yapmakta, birikimlerinin de yeterli gelmediği durumlarda kredi başvurusunda bulunmaktadır. Türkiye’de birçok aile Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu tercihinde bulunmaktadır. Bu şekilde tercih görülmesindeki en büyük etkenlerin başında tabi ki kredinin vadesi ve faiz oranlarıdır. Kullanılacak Ziraat bankası ortak konut kredisi sayesinde satın alınacak bir ev değerinin yüzde 80 değeri oranında kredi imkanından faydalanılabilmektedir. Tabi ki tüm değer işlemleri ekspertiz tarafından gerçekleştirilir.

Ekspertiz tarafından sunulan değer sonrasında müşterilerine en fazla değeri veren ve en güvenilir bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası, tüm işlemlerini devlet güvencesi altında yürütmektedir. Her geçen gün kendisini geliştirmeye devam eden bankanın, gençler, çiftçiler ve emeklilere yönelik gelişim gösteren konut kredisi ile birden fazla bankaya göre daha fazla kredi kullandırmaktadır.

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi alanında 10 bin TL’den başlayarak 1 Milyon TL’ye kadar destek vermektedir. Ayrıca 120 aydan 180 aya kadar uzanan kredi taksitleri dahilinde birden fazla kredi çeşitleri mevcuttur.


Gayrimenkul konut kredisi, konut ürün paketi, bireysel iş yeri kredisi, transfer konut kredisi, çalışan / emekli konut kredisi ve inşaat tamamlama kredisi ile cazip teklifleri sunmaktadır. Krediler çeşitleri kendi içerisinde farklılık göstermiş olsa da, Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları bakımından değişen bir durum söz konusu değildir. Hangi kredi ürününden faydalanmak istiyorsanız, farklı bir hesaplama çeşidi olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 100.000 TL 120 Ay Konut Kredisi

Ziraat Bankası 100.000 TL 120 Ay Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle faiz oranı ile beraber tüm masraf kalemlerini değerlendirmelisiniz. Her kredide farklı masraf kalemleri olabileceği için, kendi başınıza sağlıklı bir hesaplamayı yapabilmeniz mümkün gibi görünmüyor. Kredi tahsis ücreti, Dask sigorta ücreti, Ekspertiz masrafı, Dosya masrafı ve Taşınamaz rehin ücreti gibi farklı dosya kalemleri talep edilmektedir. Tüm bunların dışında yüksek meblağda kredi kullanacak olan müşterilerden hayat sigortası talebinde de bulunabiliyor. Yani kullanmak istediğiniz kredi miktarını belirledikten sonra faiz hesaplamasına geçilmesi gerekiyor.

Alacağınız 100 Bin TL Konut Kredisi için aylık ödemeniz 1569. TL olmaktadır. Eğer biraz daha az ödeme yapmak istiyorum derseniz vadeyi 180 aya çıkartarak 1432 TL ödeme yapabilirsiniz. Ama vade çok fazla uzayacak ve faiz oranı da artacak olduğundan önermiyorum.

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası 100.000 TL Konut Kredisi

Ziraat Bankası 100.000 TL Konut Kredisi

Ziraat Bankası Faiz Oranı vadesi her ne olursa olsun, %0.99 üzerinden hesaplanmaktadır. Kredi vadesi ise en fazla 120 ay olarak kullanılabilmektedir. Bundan sonraki süreçte doğru bir hesaplama yapılabilmesi için, kullanılacak vadeyi belirlemek ve ilgili masraf kalemlerini bankadan öğrenerek üzerine eklemek olacaktır. Böylelikle ne kadar ödeme yapacağınızı da görmüş olursunuz. Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Programı resmi site üzerinde mevcuttur. Dilediğiniz şekilde kullanarak kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

180 ay almak isterseniz faiz oranı biraz daha artmaktadır. 1.29 faiz oranından 180 ay veya 2.el konusu kredisi olarak faydalanmanız mümkün.

Alacağınız 100.000 TL 180 Ay kredi için aylık 1432 TL ödemeniz olacaktır. 95.000 tl elinize net geçecek ve üste kalan parayı siz tamamlayarak ev sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Gerekli Evraklar

Konut kredisinden faydalanabilmek için ilgili evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Gerekli Evraklar olarak başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, çalışma durumunu gösterir gelir belgesi, eğer kişi serbest meslek mensubu ise, meslek odalarından sağlanan üyelik belgesi fotokopisi ve inşası devam eden konut için kredi kullanılacak ise, p oranında inşaatın devam ettiğini ve krediye uygun olduğunu gösterir belgenin hazırlanması gerekir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra yapılacak başvurular banka tarafından belirlenen süre zarfında değerlendirilerek tekrar size geri dönüş sağlanacaktır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*