Yıllık Ödemeli Kredi Veren Bankalar


Ülkemizde farklı çalışma kollarının olmasından dolayı, bankalara yapılan başvurular sırasında bazı problemler yaşanmaktadır. Bu problemlerin başında ise vade süreleri gelmektedir. Aylık maaş alan memurlar ya da ticaret erbabı olan kişiler için herhangi bir sorun arz etmese de, çiftçilerimiz açısından her ay ödeme yapılması neredeyse imkansızdır.

senelik ödemeli kredi veren bankalar

yıllık ödemeli kredi veren bankalar

Yıl boyu tarlalarda emek veren çiftçilerimizin ellerine geçen para toplu bir şekilde hasat döneminde geçmektedir. Fakat hasat dönemine kadar olan ihtiyaçların karşılanması için bankalardan bir destek alınması şarttır. Bundan dolayı, bankalara başvuran çiftçilerimiz, her ay ödeme yapmak yerine bunu senelik bir şekilde ödeyecekleri kredi paketlerine yönelmek istemektedirler. Şuan çiftçilerimiz için yıllık ödeme imkanı ile kredi sunan bankalar şunlardır;
• Şekerbank
• Halkbank
• Garanti Bankası
• Akbank
• Ziraat Bankası
Beş farklı bankanın olmasına rağmen, yıllardır çiftçilere en ayrıcalıklı hizmeti sunan Şekerbank, en fazla başvurunun yapıldığı banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Çiftçilerimiz Şekerbank şubelerine çiftçilik belgeleri ve kimlikleri ile başvurduktan sonra isterlerse 50 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredilerinden isterlerse de konut ya da taşıt kredisi paketlerine başvuru yapabilecektirler.

 
Genellikle 50 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmış olsa da, 2013 yılından itibaren Şekerbank tarafından yürürlüğe konulan Hasat Kart’ın daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Hasat Kart, yalnızca çiftçilere verilen ve yıl boyunca harcama yapılmasına olanak sağlayan, borçların ise yalnızca hasat döneminde ödeneceği bir karttır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...