Yeni Evlenenlere Kredi Veren Bankalar


Siz istediniz biz yazıyoruz, yeni evlenenlere kredi veren bankalar yazımızda hangi bankalardan daha kolay kredi alabilirim sorunuza yanıt bulacaksınız.

yeni evlenenlere kredi veren bankalar

yeni evlenenlere kredi veren bankalar hangileri

Kişilerin belirli bir yaşa kadar kurmuş oldukları evlilik hayalleri, aslında onlara çok pahalıya mal olacak bir hayaldir. Bunu, evlilik sürecinde daha iyi anlayacak olan kişilerden, emin adımlar ile ilerleyen kişiler, herhangi bir zor duruma karşı devlet tarafından ödenen evlilik kredisinden faydalanmak için çalışmalara başlamaktadır. Devlet destekli bir şekilde verilen bu krediler, 10 bin liraya kadar verilmekte ve ödeme süreci de kredinin alındığı tarihten 2 yıl sonra yapılmaktadır. Herhangi bir faizin karşınıza çıkmayacağı bu krediden faydalanabilmek adına Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden birisine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Birçok bankanın sizlere sunmaya başladığı yeni evlenenlere kredilerin yanı sıra, ihtiyaç kredisi alma şansınız da bulunmaktadır. Bankalara giderek yapacağınız başvurularda, 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceksiniz. Farklı faiz oranları ve vade süreleri ile sunulan bu kredilerden faydalanmak için, kredi sicilinizin bozuk olmaması ve kredi notunuzun da 1499 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.

 

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?


Faizsiz bir şekilde sunulan evlilik kredisinden faydalanabilmeniz için, yaş sınırı 26 olarak belirlenmiştir. Fakat bu kredileri anlık bir başvuru ile alamıyorsunuz. Daha öncelerde duyurulan Çeyiz Hesabı gibi bankadan bir hesap açtırmanız gerekiyor ve bu hesaba da düzenli aralıklarda yatırım yapmanız gerekiyor. Devlet desteğinin de ekleneceği bu hesabınızda, tam 5 bin liralık bir destek almış olacaksınız.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Birkaç yıl öncesinden ödemeleri düzenleyerek, evlilik döneminde maddi gelir sağlamak gibi bir şansınız bulunmuyorsa, bu durumda Garanti Bankası şubelerine giderek ya da internet sitesine giriş yaparak, Evlilik Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası Evlilik Kredisi’nde, 10 bin liradan 50 bin liraya kadar kredi desteği sağlanmakta ve vade süresi de 48 aya kadar esnetilebilmektedir. %1,45 ile %1,19 arasında değişen faiz oranları ile bu krediye, TC kimlik numaranız ile Garanti Bankası internet sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde size geri dönüş yapacak olan Garanti Bankası, istediğiniz miktarda kredi desteği sağlayacağını bildirdikten sonra, Garanti Bankası şubelerine giderek kredinizi alabileceksiniz.

Biz sadece garanti bankasının verdiği krediyi incelesek de başka bankalardan da yeni evlenenlere özel kredi alabilmeniz mümkündür. Diğer yeni evlenenlere kredi veren bankalara bakacak olursak;

  • İş Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • ING Bank

Artık birçok bankanın yeni evli çiftler için sunduğu bu kredi fırsatı burada yazan bankalarla sınırlı değildir. Yılın bazı dönemlerinde birçok banka yeni evlenenlere kredi fırsatları sunmaktadır.  Elimizden geldiğince bunları takip ederek sizlere sitemizde sunmaya çalışacağız. Konuyu burada noktalıyoruz, eğer sormak istedikleriniz varsa yorum olarak gönderin.

 

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...