Anasayfa » Bankalar » Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? (2019)

Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? (2019)

Sponsorlu Bağlantılar


Yasal takibe düşmemek, bankalar ile icralık olmamak isteyen birçok kişi gibi sizde borcunuzu yapılandırmış olabilirsiniz.

yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur 2019

yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur 2019

Yapılandırma, ödenmeyen kredi borçları için kişilere bir seçenek olarak sunularak borçlarını daha uygun şartlar altında ödemelerine olanak sağlıyor. Eğer borcunuzu yapılandırdı iseniz borcunuzu ödememeniz durumunda bazı yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar 

Kredi borçlarını ödeyemeyen kişiler, banka ile yaptığı uzlaşma ile yaptığı yapılandırmayı ödeyememesi durumunda oldukça kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirler. Yapılandırma borcunun ödenmemesi durumunda yapılandırma sürecinde ödenen tüm taksitlerin silindiğini, borcun ilk günkü haline gelerek sıfırlandığını söyleyebilirim. Yapılandırma borçlarını ödemeyen kişiler, o zamana kadar ödedikleri borcun tamamını bankaya hibe etmektedirler.

Yaptırım sadece borç sıfırlama ile kalmamaktadır. Bununla birlikte borcunu ödeyemeyen kişi üzerine yasal takipte başlatılmaktadır. Yasal takip, genel olarak kişilerin maaşları üzerine haciz getirerek borç tahsilatı yapmaktadır. Bu gibi durumlara düşmemek için yapılandırma yapmadan önce iyi düşünmenizi, borcu ödeyip ödeyemeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? (2019)
2.5 (50%) 2 votes

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

şekerbank çalışma saatleri 2019

Şekerbank Çalışma Saatleri 2019 (Açılış – Kapanış)

Sponsorlu Bağlantılar Pancar Kooperatifleri Bankası ismi ile 1953 yılında kurulan Şekerbank, ilk etapta sadece şeker ...