Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? (2020)


Yasal takibe düşmemek, bankalar ile icralık olmamak isteyen birçok kişi gibi sizde borcunuzu yapılandırmış olabilirsiniz.

yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur 2019

yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur 2020

Yapılandırma, ödenmeyen kredi borçları için kişilere bir seçenek olarak sunularak borçlarını daha uygun şartlar altında ödemelerine olanak sağlıyor. Eğer borcunuzu yapılandırdı iseniz borcunuzu ödememeniz durumunda bazı yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Kredi borçlarını ödeyemeyen kişiler, banka ile yaptığı uzlaşma ile yaptığı yapılandırmayı ödeyememesi durumunda oldukça kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirler. Yapılandırma borcunun ödenmemesi durumunda yapılandırma sürecinde ödenen tüm taksitlerin silindiğini, borcun ilk günkü haline gelerek sıfırlandığını söyleyebilirim. Yapılandırma borçlarını ödemeyen kişiler, o zamana kadar ödedikleri borcun tamamını bankaya hibe etmektedirler.

Yaptırım sadece borç sıfırlama ile kalmamaktadır. Bununla birlikte borcunu ödeyemeyen kişi üzerine yasal takipte başlatılmaktadır. Yasal takip, genel olarak kişilerin maaşları üzerine haciz getirerek borç tahsilatı yapmaktadır. Bu gibi durumlara düşmemek için yapılandırma yapmadan önce iyi düşünmenizi, borcu ödeyip ödeyemeyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...