Yabancılara Kredi Kartı Veren Bankalar


Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu kişiler, kendi adlarına bankalardan kredi kartı alıp alamayacaklarını sürekli olarak merak etmektedir.

yabancılara kredi kartı veren bankalar

yabancılara kredi kartı veren bankalar 2020

(Bu yazı 29.05.2020 tarihinde güncellenmiştir.)

Türkiye’ye yerleşmiş ya da çalışma izni ile belirli bir süreye kadar ülkemizde kalmaya hak kazanan yabancı uyruklu kişiler bankalar üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedirler.  Yabancı uyruklu olup olmadığınız bankalar için herhangi bir önlem teşkil etmediğini, bunun için sadece bazı konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirtmekteler.

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi

Yabancı uyruklu kişiler, 2020 yılında da ülkemizde faaliyet gösteren her bankaya giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Yukarıdaki bankalar, bunlardan birkaçıdır. Bankalar, yabancı uyruklu kişilerin bu talepleri karşısında bazı güvenceler istemektedirler. Öncelikle kredi kartı başvurusunda bulunan yabancı kişinin yasal olarak 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, kredi veya kredi kartı başvuruları sırasında düzenli olarak belgelenebilir gelir göstermeleri gerekmektedir.

Bunlar ile birlikte bankalara gitmeden önce şu belgeleri de hazır etmeleri gerekmektedir. Öncelikle yabancı uyruklar kimliğini yanında bulundurması gereken kişiler, kimlik fotokopisi ve oturma izin belgeleri ile beraber yukarıdaki bankalara müracaat etmeleri gerekmektedir. Yapılan araştırmalar ve gelir belgesinin yeterli olması durumunda kredi başvurularının onaylanacağını söyleyebiliriz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

2 yorum

  1. Ben Kocaeli’de öğrenciyim ama hiç bir banka bana hesab bile açmadı geçen sene Zonguldak’ta iş bankasında yardımcı oldular onlar500₺ sadece kredi verdiler şimdi o da olamasaydı okul yemek kartımı bile yükleme yapamayacaktım

  2. Bilgiler yanlış. QNB Finansbank yabancılara kredi kartı vermiyor. Fakat İş Bankası veriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

bankkart combo kredi kartı özelliğini açma işlemi

Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliğini Açma İşlemi

Bankkart Combo, bildiğiniz üzere içinde hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerini taşıyan yeni ...