Anasayfa » Kredi Kartı » Yabancılara Kredi Kartı Veren Bankalar

Yabancılara Kredi Kartı Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Ülkemizde bulunan yabancı uyruklu kişiler, kendi adlarına bankalardan kredi kartı alıp alamayacaklarını sürekli olarak merak etmektedir.

yabancılara kredi kartı veren bankalar

yabancılara kredi kartı veren bankalar

Türkiye’ye yerleşmiş ya da çalışma izni ile belirli bir süreye kadar ülkemizde kalmaya hak kazanan yabancı uyruklu kişiler bankalar üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedirler.  Yabancı uyruklu olup olmadığınız bankalar için herhangi bir önlem teşkil etmediğini, bunun için sadece bazı konulara dikkat edilmesi gerektiğini belirtmekteler.

Sponsorlu Bağlantılar  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi

Yabancı uyruklu kişiler, ülkemizde faaliyet gösteren her bankaya giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Yukarıdaki bankalar, bunlardan birkaçıdır. Bankalar, yabancı uyruklu kişilerin bu talepleri karşısında bazı güvenceler istemektedirler. Öncelikle kredi kartı başvurusunda bulunan yabancı kişinin yasal olarak 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, kredi veya kredi kartı başvuruları sırasında düzenli olarak belgelenebilir gelir göstermeleri gerekmektedir.

Bunlar ile birlikte bankalara gitmeden önce şu belgeleri de hazır etmeleri gerekmektedir. Öncelikle yabancı uyruklar kimliğini yanında bulundurması gereken kişiler, kimlik fotokopisi ve oturma izin belgeleri ile beraber yukarıdaki bankalara müracaat etmeleri gerekmektedir. Yapılan araştırmalar ve gelir belgesinin yeterli olması durumunda kredi başvurularının onaylanacağını söyleyebiliriz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Bir yorum

  1. Ben Kocaeli’de öğrenciyim ama hiç bir banka bana hesab bile açmadı geçen sene Zonguldak’ta iş bankasında yardımcı oldular onlar500₺ sadece kredi verdiler şimdi o da olamasaydı okul yemek kartımı bile yükleme yapamayacaktım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

bankkart combo kredi kartı özelliğini açma işlemi

Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliğini Açma İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar Bankkart Combo, bildiğiniz üzere içinde hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerini ...