Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Türkiye Vakıflar Bankası Anonim Ortaklığı ya da halk arasındaki adı ile Vakıfbank, Türkiye’de bulunan 3 kamu bankasından biri olma özelliğini taşıyor. Bu sebeple de güncel faiz oranlarında, özel sektöre göre Vakıfbank, daha cazip faiz oranları ile hizmet ediyor. 2020 yılı güncel Vakıfbank 10.000 TL kredi başvurusu ile kredi kullanmak isteyen bireyler için iki farklı ihtiyaç kredisi kullandırılabiliyor.

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kullanmak üzere Covid-19 sebebi ile hayatımıza yeni bir kredi türü girmiş oldu. Bu kredi türü 6 ay geri ödemesiz, 7. ay itibari ile ilk taksiti ödenen ve toplamda 36 ay vadeye kadar ihtiyaca sunulan, Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi. Vakıfbank’ın uzun yıllardır vermiş olduğu bir diğer kredi ise standart kredi türlerinden Bireysel İhtiyaç Kredisi. İki kredi arasındaki en önemli iki fark ise şu şekilde;

  1. Bireysel İhtiyaç Kredisi, 1. Ay itibari ile geri ödemeye başlanıyor 1-60 ay arası taksitlendirilebiliyor. / Temel İhtiyaç Destek Kredisi, 6 ay geri ödemesiz olarak kullandırılıyor. 36 aya kadar taksitlendirilebiliyor.
  2. Bireysel İhtiyaç Kredisi %1,05 oran ile kullandırılıyor. / Temel İhtiyaç Destek Kredisi, %0,49 faiz oranı ile kullandırılıyor.

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank 10.000 TL kredi başvuru yapmak istiyorsanız, bu işlemi gerçekleştirmeniz gereken 3 farklı mekanizma söz konusu. Başvuru kanalları olarak kullanabileceğiniz bu 3 mekanizmadan ilki, Vakıfbank şubeleri, ikincisi Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması, üçüncü ve sonuncusu ise Vakıfbank internet bankacılık şubesi.

Vakıfbank fiziksel şubelerinden başvuru yapmak isteyenler, başvuru için aşağıdaki evrakları hazır bulundurarak, 10.000 TL değerindeki ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirebilirler;


  • Bordro/Gelir belgesi
  • T.C. Kimlik kartı/T.C. Nüfus cüzdanı
  • Şube üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, adınıza oluşturulmuş başvuru formu
  • İstenmesi halinde üzerinize kayıtlı bir adet fatura

Tüm bu evrakların bir araya getirilmesi sonucu, dilediğiniz Vakıfbank Şubesi üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için ise giriş yaptığınız internet ve mobil hesabınızdan, sırası ile Başvurular>Kredi Başvuruları>Bireysel Kredi adımlarını takip edebilir, sizden istenen başvuru bilgilerini doldurarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak, bu işlemler Bireysel İhtiyaç Kredisi olup, Temel İhtiyaç Kredisi için Vakıfbank’a ait ‘’https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/Subesiz2/DestekKredisiBasvuru.aspx’’ adresi üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Sorgulama

Vakıfbank 10.000 TL kredi başvurusu gerçekleştirdiyseniz, başvurularınızın takibi ve sorgulanması açısından, farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İlk ve en kolay olanı, şubeden gerçekleştirilen başvuruların sorgulanmasıdır. Bu başvurular, şube yetkilileri aracılığı ile şubeden yapıldığı için birkaç dakika içerisinde sonucu öğrenilebilir. Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı başvuruları ise gerek Vakıfbank Mobil Aplikasyonu, gerek İnternet Bankacılığı üzerinden, gerekse de ‘’https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/SubesizDestekKredisiBasvuruSorgulama/BasvuruBilgileri.aspx adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.’’

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Kullanma

Vakıfbank 10.000 TL kredi başvurusu onay aldığında ve tarafınıza bildirildiğinde, bu krediye ilişkin hesaba geçiş işlemlerini onaylamak adına Mobil Uygulama üzerinden onay işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Bu işleme onay vermeniz ve Vakıfbank müşterisi olmanız durumunda, para anında hesabınıza geçecektir. Vakıfbank İnternet Bankacılığı için de aynı durum söz konusudur. Bu konudaki tek farklılık ise kredi onayı almanız ve Vakıfbank müşterisi olmamanız durumunda ortaya çıkar.

Eğer Vakıfbank müşterisi olmamanıza rağmen, bankaya yapmış olduğunuz kredi başvurusu onaylandıysa, bu durumda krediyi kullanmak üzere en yakın Vakıfbank şubesi ile iletişime geçmeniz ve şubeye şahsi olarak gitmeniz gerekiyor. Tarafınıza SMS ile bildirilen onay bilgileri, bu aşamada oldukça işinize yarayacaktır. Krediyi kullanabilmek için son adımda, bankaya gitmeniz ile birlikte, şube temsilcisi adınıza hesap oluşturacak ve kredinizi hesabınıza geçecektir. Onay için SMS bilgileri ile birlikte T.C. Kimlik Kartı ya da T.C. Nüfus Cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayın.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

120 ay vadeli 0,98 faiz oranıyla konut kredisi veren bankalar

120 Ay Vadeli %0,98 Faiz Oranıyla Konut Kredisi Veren Bankalar (2022)

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı konuşma sonrasına 2019 yılı konut kredisi faiz oranları düşmüştü. Ardından pek ...