TUS İçin Kredi Veren Bankalar


Üniversitelerin tıp fakültesinde öğrenim gören her öğrenci, eğitimlerinin son senesinde Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için çalışmalara başlamaktadır. Altı yıllık eğitim hayatları boyunca öğrendikleri tüm bilgilerden sorumlu olacakları bu sınavda, hem maddi hem de manevi açıdan da oldukça zorlanacaktırlar.

tus kredisi veren bankalar

tus için kredi veren bankalar

Çünkü Tıpta Uzmanlık Sınavı için öğrencilerin özel dershanelere giderek kayıt yaptırması gerekmektedir. Burada dershane fiyatları ise neredeyse 10 bin TL’nin üzerindedir. Bundan dolayı birçok kişi maddi gücü olmadığından dolayı bu dershanelere kayıt yaptıramamaktadırlar.

 

 

Bankacılık sektörünün TUS sınavı için hazırlık yapan öğrencilere kayıtsız kalmaması sonucunda, TEB ve Şekerbank’ın geliştirdiği kredi paketleri artık başvuruları kabul etmektedir. Tıp Bayramı’nda açıklanan bu kredi paketleri ile birlikte, öğrencilerin TUS için gereken masrafları karşılamaları ve meslek sahibi olana kadar da ödeme işleminde bir zorluk yaşamamaları için özel koşullarda kredi sunulmaktadır.


 
Şuan Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Şekerbank tarafından sunulan kredi paketlerine baktığımız zaman, 36 aya varan vade seçenekleri ile bir kredi paketi hazırlandığını görmekteyiz. Ayrıca, başvuru işlemlerinde herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Kayıt olunacak dershane için fatura kestirildikten sonra bankaya başvuru yapılması, yeterli olacaktır.
Türk ekonomi Bankası ve Şekerbank aracılığı ile alınacak kredilerde, toplamda 36 aylık vade seçeneği bulunmaktadır. Bununla birlikte hem kendi adlarına hem de aile bireylerinin kefil olması ile alabilecekleri kredilerde, ilk 3 ay ödeme yapılma şartı da bulunmamaktadır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

vakıfbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Vakıfbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Vakıfbank, kamuya ait bir banka olmasından dolayı her yıl milyonlarca kişinin bankacılık işlemlerini yerine getirmeye ...