Turkish Bank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019


1982 yılında Kıbrıs’ta kurularak bankacılık sektörü içerisinde faaliyet göstermeye başlayan Turkish Bank, aynı yıl İstanbul’da açtığı şubesi ile de ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştır.

turkish bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

turkish bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Şu an birçok şehirde şubesi bulunan Turkish Bank, müşterilerinin birikimlerini değerlendirilebilmesi için mevduat hesapları açarak faiz geliri sunuyor. Bankanın 2019 yılı itibari ile belirlediği mevduat hesabı faiz oranları şu şekildedir;

 

  • Turkish Bank, müşterilerinin 1-31 gün üzerinden açmış oldukları mevduat hesaplarına %2,50 oranında bir faiz geliri sunmaktadır.
  • Bununla beraber 32-91 gün üzerinden açılan mevduat hesaplarına %3,75 oranında faiz veren banka,
  • 93-180 gün üzerinden açılan hesaplara %4,50 oranında bir faiz geliri sunuyor.
  • 181-364 gün üzerinden açılan mevduat hesapları ise %4,75 oranında faiz geliri alıyor.

Faiz oranlarının birikimde bulunan paranın tutarına göre değişiklik gösterdiğini de belirtmek isteriz. Şöyle ki bu faiz oranları web sitesinde yayınlanan faiz oranları olduğundan bir de kullanıcıların paylaştığı faiz oranları mevcut.

Turkish Bank Enerji Hesap Faiz Oranları

Turkishbank’ın enerji hesap adını verdiği mevduat ürünü sayesinde 3 ay hoşgeldin faizi ile günlük mevduatta %25 faiz oranından yararlanılabiliyor. Ancak vadesiz hesabınızda da 2500 TL pasif bakiye tutulması şart koşuluyor ve EFT müdür, yetkili onayıyla ücretsiz olabiliyor. 32 günlük vadeli faiz oranlarına bakacak olursak da şu an için %28,75 faiz oranı ile piyasadaki en yüksek faiz oranlarından birine sahip olduğunu görebiliriz. Ancak bu faiz oranından yararlanabilmek için mevduat için gereken tutar 100 bin TL+ olmalı ve başvuruyu şubeler aracılığı ile bizzat gerçekleştirmelisiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...