Tarla Kredisi Veren Bankalar


Tarımsal alandaki faaliyetlerin azalması ile birlikte hem devlet destekleri hem de düşük faizli kredilerle birlikte, üretimin hızlandırılması ve modernleşme yoluna gidilmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra, bireylerin tarıma yönelmesi açısından da oldukça uygun fırsatlar bulunmaktadır.

tarla kredisi veren bankalar

tarla kredisi veren bankalar

Bankalar yeni bir tarla alarak üretime başlamak isteyen çiftçilere uygun faiz oranları sunarken, devlet de almış olduğu vergilerden ve işçi çalıştırma zorunlulukları için muafiyet getirmektedir. Bu sayede, son iki yıl içerisinde tarımda istenilen seviyelere gelindiği görülebilmektedir.

Eğer yukarıda anlattığımız gibi tarıma başlamak istiyor ve bunun için de tarla almak için girişimlerde bulunuyorsanız, finansman açıklarınız için ilk olarak Şeker Bank’a gidebilirsiniz. Banka, tarla almak ya da hali hazırda tarlası olduğu halde işlerini büyütmek isteyen çiftçilerimiz için birbirinden avantajlı kredi paketleri sunmaya devam etmektedir.

 

Tarla satın almak için krediye ihtiyaç duyan bireyler, satın alacakları tarlanın tapusu ile birlikte banka şubesine gitmelidir. Başvuru işlemleri sırasında, ne kadarlık bir kredi talep ettiğiniz sizlere sorulacaktır. Fakat bankanın vereceği asıl kredi, tarlada inceleme yapacak ve rapor hazırlayacak ekspere göre belirlenecektir.
Şeker Bank, kişilerin başvuracakları bu kredi paketleri için uygun faizler sunuyor ve miktara göre de sabit faiz uygulamaları sunmaktadır. Bunun yanı sıra, tarımsal üretimin desteklenmesi için de, kredi ödemeye birkaç ay sonra başlayabiliyor, maddi imkânınız olmadığında da kredi taksitlerinizi üç aya kadar erteleyebiliyorsunuz.


Tarla kredisi alamıyorsanız girişimcilere kredi veren bankaları ve ayrıntıları paylaştığımız yazımıza şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

2018 yılının şubat ayında tüm kredi kartı ve banka kartlarında düzenlemeye giden Ziraat Bankası müşterilerine ...