Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Veren Bankalar (2020)


Bankalardan alınan kredi paketlerinde olduğu gibi, kredi kartı kullanımı için yapılacak başvurularda da temelde gelir belgesi şartı karşımıza çıkmaktadır. Çünkü krediler ve kredi kartları, bankaların kredili ürün olarak adlandırdığı grupta yer almaktadır.

sigortasız çalışanlara kredi kartı veren bankalar 2019

sigortasız çalışanlara kredi kartı veren bankalar 2020

Bundan dolayı da, verilen borcu geri ödeyeceklerini gösterecekleri bir gelir durumlarının olması istenmektedir. Ancak, daha önce bir bankacılık hizmetinden faydalanan ve şuan sigortasız olan kişilerin, gelir belgesi olmadan da kredi kartı kullanmaları mümkündür. Eğer kişiler geçmiş dönemde aldıkları hizmetlerde çok küçük bile sorun yaşamamışsa, bankalar onlara kredi kartı hizmeti verecektir. Bu doğrultuda, 2020 yılında başvuru yapabileceğiniz 3 adet banka bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Akbank
  2. Garanti Bankası
  3. Yapı Kredi Bankası

Yukarıdaki bankalar, daha önce çalıştıkları müşterilerine yönelik gelir belgesi şartı olmaksızın kredi kartı hizmeti vermektedir. Sigortasız çalışanlar, eğer yukarıda da belirttiğimiz gibi borç ödeme konusunda bir problem yaşamamışsa, kredi kartı kullanmaya başlayabilirler.

Sigortasız çalışanlar, yukarıdaki bankaların yanı sıra, kendi durumlarına göre bazı özel kredi kartlarından da faydalanabilirler. Eğer üniversite eğitimi alınıyorsa ya da 25 yaşın üzerinde değillerse, aşağıda belirteceğimiz bankalara başvurarak, en fazla 1000 TL’ye kadar sunulan, sonrası için de kefil şartı bulunan kredi kartlarını kullanabilirler.

  1. Türkiye İş Bankası
  2. Ziraat Bankası
  3. Garanti Bankası
  4. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  5. Yapı Kredi Bankası
  6. Vakıfbank
  7. Akbank

Buradaki bankalar, ne gelir belgesi ne de banka şubesine gelme zorunluluğu olmadan, internet sitelerinden sizlerin yapacağı başvuruları değerlendirmektedir.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...