Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar (2018)


Sıfır faiz ile verilen bir kredi olduğunda, bankadaki müşterilerin oldukça yoğun bir ilgi gösterdiklerini söyleyebiliriz. Çünkü alınan bu kredi paketlerinde, kişiler yalnızca anaparadan sorumlu tutulmakta ve böylelikle de kişilere büyük bir yük olarak görülen faizler ödenmek durumunda kalmamaktadır.

hangi bankalar sıfır faizli kredi veriyor

sıfır faizli kredi veren bankalar 2018

Tüketici açısından büyük fayda sağlamasına rağmen, şuan bu kredi paketlerinin her banka tarafından sunulmadığını, yayınlanma aralıklarının da çok sık olmadığını söyleyebiliriz. 2018 yılı itibari ile kredi paketlerini güncelleyen bankalar, tüketicilerin bu taleplerine de cevap verir nitelikte sıfır faizli kredi sunmaya başlamıştırlar. Şuan baktığımız zaman, Yapı Kredi Bankası, Akbank ve Garanti Bankası tarafından faizsiz bir şekilde kredi verildiğini görebilmekteyiz.

 

Yalnız, burada banka müşterileri arasında oldukça seçici davranacaktır. Onların kredi kullanım geçmişlerini Findeks sistemi üzerinden araştıracak olan banka, yalnızca ödemeleri zamanında yapan ve kredi notu da buna bağlı olarak oldukça yüksek olan kişilere kredi verecektir.

Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Akbank tarafından verilen bu kredi paketlerinde, kişilerin doğrudan banka şubesine gitmesi ya da internet üzerinden başvuru yapmaları gerekecektir.
Şuan için üç bankadan geçerli olan bu kredi paketinde, başvuru yapacaklarda aranan bir diğer şart ise, banka müşterileri olma zorunluluğudur. Eğer, başvuru yapacağınız bankadan daha önce bir kredi ya da kredi kartı ürünü kullanmışsanız oldukça şanslısınız. Çünkü bu başvurularda banka sizlere her zaman için öncelik tanıyacak ve en kısa sürede dönüş yapacaktır.


Daha önce paylaştığımız sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Vakıflar Bankası Anonim Ortaklığı ya da halk arasındaki adı ile Vakıfbank, Türkiye’de bulunan 3 ...