Sicil Affından Yararlananlara Kredi Veren Bankalar


27 Ocak itibariyle yürürlüğe giren sicil affı sayesinde artık sicil bozuk olanların kredi alma şansları epey yükseldi. Özellikle en çok merak edilen konular arasında, sicil affından yararlananlara kredi veren bankaların hangileri olduğu sorusu yer alıyordu, biz de bugün bu konudan konuşalım istedik.

sicil affı sonrası kredi veren bankalar

sicil affındandan yararlananlara kredi veren bankalar

Sicili bozulmuş ve kara listeye girmiş olanların normal şartlarda 5 yıl boyunca bankacılık faaliyetlerine kısıtlama getirildiği herkes tarafından biliniyor. Sicilin bozulmasına neden olan en büyük etken, borçların düzenli ödenmemesi ve bunun doğrultusunda yasal takibe girilmesi durumudur. Sicili bozulan kişilere, 2015 yılından beri konuşulan sicil affı düzenlemesi sayesinde sadece bir şans veriliyor ve kara listeye girenlerin KKB sicilleri temizlenebiliyor.

 

Ancak sicil affından yararlandığı halde kredi veren bir banka bulamadığını söyleyenler de epey fazla. Bu konuda şunu söyleyebilirim ki; 2016 yılında kredi ve kredi kartı borç yapılandırmaya yönelik yasa çıktığında ilk 2 hafta hiçbir bankanın haberi dahi yoktu. 3.haftadan itibaren insanlar borçlarını yapılandırmaya başladılar. Bu yüzden bu yapılan sicil affı düzenlemesi dolayısıyla sicil affından yararlananlara kredi veren bankalar da artacaktır. Bizim sizler için araştırıp bulduğumuz sicil affından sonra kredi verebilecek bankalar şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • CepteTEB
  • Akbank

Son olarak sizin de bildiğiniz sicil affından sonra kredi veren bankalar varsa bizlere yorumlardan iletebilir misiniz? Ya da yukarıdaki bankalara kredi başvurusu yapıp olumlu/olumsuz sonuç alırsanız sizin gibi bu konuyu araştıranlara da yardım etmiş olursunuz. Bunun dışında bizlere gerek sicil affıyla ilgili, gerekse farklı konulardaki sorularınızı yorumlardan iletebilirsiniz. Teşekkürler.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...