Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri (2022)


Sicillerinde bulunan kara lekelerden ötürü bankalardan kredi, kredi kartı alamayan kişiler, yaşadıkları ekonomik sorunlar için gereken parayı faktoring şirketlerinden almak istemektedirler.

senetle kredi veren faktoring şirketleri 2019

senetle kredi veren faktoring şirketleri 2020

Faktoring şirketlerinin çalışma mantığının aynı bankalar gibi olmasından dolayı geri çevirileceğini düşünüyorsan senet teklifinde bulunabilirsin. Ödeme sicilinde bulunan eksi puanlar dezavantaj gibi gösterilse de şirketlere olan yaklaşımın oldukça önemli olduğunu söyleyebilirim.

 

Faktoring şirketlerinin çalışma yapısının aynı bankalar gibi olduğunu söylemiştik. BDDK kurumu tarafından denetlenen kurumlar, büyük şirketlerin nakit ihtiyaçlarına çözüm olmaktadırlar. Bankalardan istediği yanıtı alamayan kişiler,  kredi için senet teklifi ile faktoring şirketlerinin kapısını çalmaktadırlar. Üzülerek belirtmeliyiz ki faktoring şirketlerinin senet üzerinden kişilere kredi verme gibi bir yetki ya da hizmetleri bulunmamaktadır.

Bankalar ile aranıza bulunan ters ilişkiyi görebilen faktoring şirketleri, durumunuzdan ötürü kredi teklifinizi geri çevirebilirler. 2020 yılında ABC Faktoring, Arena Faktoring, TEB Faktoring, Fiba Faktoring, Halk Faktoring, Garanti Faktoring, TAM Faktoring, MNG Faktoring ülkemizde bulunan en prestijli şirketlerdir. Bu şirketler üzerinden senet ile kredi alabilmeniz için toplum tarafından benimsenmiş, tanınmış bir isme ya da şirkete sahip olmanız gerekmekte.


Umudunuzu kaybetmeden yukarıda belirtmiş olduğumuz faktoring şirketleri ile iletişime geçerek senet ile kredi verip vermediklerini sorabilirsiniz. Eğer faktoring şirketlerinden senet ile kredi alabilirseniz ödemelerini kesinlikle aksatmamanızı öneririz. Faktoring şirketleri, bu konuda bankalara oranla daha ağır yaptırımlarda bulunabilir.

 

4/5 - (1 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Bir yorum

  1. Acil 8.000 TL ihtiyacım var Allah için yardımcı olabilecek varsa dönüş yapabilir misiniz geri ödemesini herkoşulda yaparım gerçekten yardım edebilecek varsa bana ulaşabilirmi lütfen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

sicil affı sonrası kredi veren bankalar

Sicil Affından Yararlananlara Kredi Veren Bankalar 2023

27 Ocak itibariyle yürürlüğe giren sicil affı sayesinde artık sicil bozuk olanların kredi alma şansları ...