Anasayfa » Bankalar » Senetle Kredi Veren Bankalar Var Mı? (2019)

Senetle Kredi Veren Bankalar Var Mı? (2019)

Sponsorlu Bağlantılar


Bozuk sicil sahiplerinin banka kredilerinden doğrudan faydalanamıyor olması, senet karşılığında ya da ipotekli olarak alınabilecek kredi paketlerine ilgi duyulmasını sağlamıştır.

senetle kredi veren bankalar var mı

senetle kredi veren bankalar var mı 2019

Özellikle senet karşılığında kredi almak isteyen kişilerin ön plana çıktığı son günlerde, açık bir şekilde belirtmeliyiz ki bankaların böyle bir hizmeti bulunmamaktadır. Çünkü, bankanın hangi şartlar ile ve hangi süreç sonrasında kredi vereceği, bankacılık mevzuatında açık bir şekilde belirtilmektedir. Senetli işlemlerin nasıl yapıldığına baktığımızda ise, ancak ticari işlemlerde mümkün olduğunu görmekteyiz. Yani, ticari işlemler sonrasında ortaya çıkan ve vadesi gelmemiş bir kambiyo seneti varsa, bankalar bunların bozdurulması ve nakite çevrilmesi adına çalışmalar yapabilmektedir.

Sponsorlu BağlantılarBankalardan senet karşılığında kredi almak isteyen kişiler, yukarıdaki gibi ancak kambiyo senetlerinin bozdurulması ile işlemlerini yapabilecektir. Bunun dışında ne yazık ki bireysel müşterilerin senetli hizmet almaları mümkün olmayacaktır.

 

Bunların beraberinde, bozuk sicil sebebi ile kredi alamayanların, yine senet karşılığında borç para ya da kredi almaları için günümüzde bir takım alternatiflerden de söz edebiliriz. Kişiler kuyumculardan, döviz bürolarından, işletme sahiplerinden ya da büyük firmalardan bu şekilde hizmet alabilmektedirler. Ancak, bu şekilde yapılacak işlemlerde, kişilerin kendi çalıştıkları firmadan ya da bireysel olarak tanıyor oldukları kuyumcu ve döviz bürolarından işlem almaları gerekecektir. Bunun dışında, doğrudan başvuru yapıldığında, güven problemi ortaya çıkacağından dolayı ne yazık ki senetli işlem yapmak için karşınızdaki kişiyi ikna edemeyeceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...