Senetle Altın Satan Kuyumcular 2022


Yatırım yapmak, borç ödemek ya da düğün yapmak için altın almak isteyen kişiler, yapacakları alımın senet ile olup olamayacağını merak etmektedirler.

senetle altın satan kuyumcular 2019

senetle altın satan kuyumcular 2020

Son yıllarda ülkemizdeki bazı kuyumcuların müşterilerinden gelen istekler doğrultusunda altın, bilezik, yüzük gibi ürünlerini senet karşılığında sattığını söyleyebiliriz. 2020 yılında da giderek artan rağbet dolayısıyla hemen hemen her il içerisinde bulunan bazı kuyumcular, hatırı sayılır müşterilerine bu hizmeti vermektedir.

 

Şehrinizde bulunan kuyumcuları tek tek gezerek senet ile hizmet verip vermediklerini sorabilirsiniz. Bazı kuyumcular, gelen her isteği değerlendirmek adına bazı önlemler aldığını görmekteyiz. Kimlik fotokopisi ve ikametgah belgesi, senetle yapılacak alışverişler öncesinde kişilerin yanlarında bulundurmaları gereken en önemli belgeler arasında yer almakta.

Eğer borçlarınızı ödemek için altın alıp satma gibi bir işe gireceksiniz iyi bir şekilde düşünmeniz gerekmekte. Kuyumcular, sizler ile yapacakları sözleşmede borçlarının bir gün gecikmesi durumunda dahi ipotek ve haciz işlemi başlatacaklarını söylerler. Her önünüze gelen kuyumcu ile de çalışmamanızı, senet ile altın alacağınız kuyumcunun köklü bir geçmişe sahip olmasına dikkat ediniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...