Şekerbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020


Kurulduğu ilk yıllarda sadece şeker pancarı üreticilerine destek olmaya çalışan Şekerbank, zamanla büyüyerek tüm kurumsal işletme ve bireysel kullanıcılara hizmet götürmeye çalışmıştır.

şekerbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

şekerbank havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 07.07.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Ülkemizin hemen hemen her köşesinde bulunan şubeleri üzerinden hizmet vermeye çalışan banka, gelirinin büyük bir bölümünü almış olduğu işlem ücretlerine borçludur. Bu yazımız içerisinde Şekerbank’ın 2020 yılında geçerli olacak işlem ücretlerine bakmaya çalışacağız.

 

Şekerbank Havale Ücreti 2020

Şekerbank müşterileri, bankanın kendi içerisinde yapılan havale işlemleri ufak miktarlarda işlem ücreti ödemek durumundadırlar. Mobil bankacılık üzerinden havale işlemi yapan kişiler 2,75 TL, internet bankacılığını kullanan kişiler ise yine 2.75 TL işlem ücreti ödemek durumundadırlar. Bununla birlikte ATM’den havale gönderiminde bulunan kişiler 7.5 TL ücret ödemelidirler.

Şekerbank EFT Ücreti 2020

Farklı bir bankanın müşterisine yapılacak EFT işlemlerinde ise oldukça değişik işten ücret politikası güdülmektedir. Şekerbank müşterileri; Şube kanalı üzerinden EFT yapmak istemeleri durumunda 42,84 TL – 378 TL arasında ücretlendirmeye tabii tutulacaklardır. İnternet bankacılığı – Telefon bankacılığı üzerinden EFT talimatı veren müşteriler 5,5 TL, müşteri hizmetleri aracılığıyla EFT talimatı veren kişiler ise 50 TL ödemek durumundadırlar.


Şekerbank Hesap İşletim Ücreti 2020

Şekerbank, hesap işletim ücreti alan nadir bankalardan birisidir. Her 3 ayda bir olarak alınan 26,25 TL yıllık toplamda 105 TL’ye tekabül etmektedir. Yasal haklarınızı kullanarak bu ücreti ödemek zorunda olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ing bank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

ING Bank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dijital bankacılığın öncüleri arasında yer alan ING Bank, geliştirmiş olduğu teknolojiler ile artık şubelere gitme ...