Anasayfa » Bankalar » Rotatif Kredi Veren Bankalar

Rotatif Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Bankaların ticari kredi paketlerinden birisi olan rotatif krediler, 12 aya kadar vadelendirilen ve piyasada bulunan para arz ve talebi ile denk bir şekilde faizlendirilen kredi paketlerinden birisidir. Kısa vadeli ticari ihtiyaçların giderilmesi açısından sunulan bu kredilerde, genellikle çek karşılığı işlem görülmektedir.

rotatif kredi veren bankalar

rotatif kredi veren bankalar

Bu kredilerin veriliş şekline bakacak olursak; aslında bankanın kendi finansmanlarından değil, bankada parası bulunan ya da kasa kiralamış olan kişilerin parasının değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Bankada belirli bir miktar birikimi olan kişiler, piyasadaki para arz ve talebine uygun bir şekilde faiz oranı belirlemekte ve 12 aya kadar taksitli bir şekilde size sunmaktadırlar. Burada aracı kurum olan bankalar ise, faiz oranlarına ek olarak bazı işlem ücreti talebinde bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar 

Rotatif kredilerde belirlenen faiz tutarları, her borç ödemesinde sizlere yansıtılmayacaktır. Almış olduğunuz borcunuzu öderken üçer aylık arayla faiz ödemeniz gerekecektir. Bu yönüyle de spot kredilerle arasında bulunan çizgiyi belli etmektedir. Rotatif kredi için şuan en kapsamlı hizmeti veren banka Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası’nın elinde bulundurduğu mevduat tutarları ve müşteri potansiyeli dikkate alındığı zaman, koşulların da oldukça esnek olacağını söyleyebiliriz. Burada tek dikkat edilmesi gereken nokta ise başvuru yapacak kişilerin statüsüdür.

 

Ticari bir kredi paketi olduğundan dolayı bir işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Bunu beyan edememeniz halinde kredi başvurunuzun onaylanması için gereken şartlar sağlayamadığınızdan başvurunuzun onaylanması mümkün değildir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...