Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2019)


Bugünün konusu hangi bankalar öğrenciye kredi veriyor üzerine olacak isterseniz hemen yazıya başlayalım. Başlamadan önce aşağıda ek olarak öğrenciye kredi kartı veren bankaları da listeledik bilginiz olsun.

öğrencilere kredi veren bankalar 2019

öğrencilere kredi veren bankalar 2019

Temel ihtiyaçları esas alan banka kredilerinden yararlanmak isteyen kişilerin, bankaların aramış olduğu kriterleri tamamlıyor olması gerekmektedir. Bilineceği gibi, bankaların sizlere kredi kartı ya da kredi desteği sağlayabilmesi adına ilk olarak belirli bir gelir düzeyiniz olduğunuz belgeleyebilmeniz gerekmektedir. Eğer düzenli olarak yani sigortalı bir şekilde çalışıyorsanız, bağlı olduğunuz şirketin muhasebe birimine giderek gelir belgenizi kolayca alabilirsiniz. Fakat maddi olanaksızlıklar ile en çok karşılaşan öğrencilerin böyle bir durumda gelirlerini belgelemeleri olanaksızdır. Herhangi bir kamu ya da özel kurumdan burs desteği alsalar bile, bankalarca bu gelir olarak kabul edilmeyecektir. Bundan dolayı da öğrencilere kredi veren bankalar konusunda büyük bir arayış başlamıştır.

Bu gibi durumlarda öğrencilerin yapması gereken bazı adımlar olacaktır. Eğer acil bir şekilde krediye ihtiyaçları varsa, aile bireylerinden birisi ile bankaya başvurabilirler. Genellikle kendi isimlerine olmasa da aile bireylerinden birisinin adına kredi çekimi yapabilirler. Ya da, ailesindeki sabit bir geliri olan bireyi kendisine kefil yaptırarak, bir kredi kartı alabilirler. Almış oldukları kredi kartında da, nakit avans özelliği bulunuyorsa, ihtiyaçları olan tutarı bu şekilde elde edebilirler.

ING Bank Öğrenciye Kredi

ING Bank, hem müşteri odaklı çalıştığını göstermek hem de bireysel müşterilerinin ihtiyaç kredilerini karşılayabilmek adına, anlaşmalı olduğu kurumlara başvuran kişilere, anında hizmet sunmaktadır. ING Bank, bu hizmet için, birçok şubesi bulunan Migros Alışveriş Merkezleri’ni seçmiştir. Eğer öğrenciyseniz ve krediye ihtiyacınız varsa, yakınınızda bulunan Migros noktalarından birisine giderek, bura da bulunan ING Bank stantlarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuz için, sizlere bir kart olan form verilecektir. Bunun ardından kişisel bilgilerinizi ve size sunulan 5 bin, 10 bin ve 15 bin liralık kredilerden hangisine başvuru yapmak istediğinizi belirterek, bankaya SMS atmanız yeterli olacaktır. Sadece beş dakika içerisinde geri dönüş sağlayan ING Bank, kontrollerin ardından sizlere kredi verebileceğini belirtmiş ise, banka şubesine giderek gerekli belgelere imza atabilir, ardından da başvuru sırasında size verilen kart ile paranızı çekebilirsiniz.


Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilerin ihtiyaçları, ihtiyaç kredisi miktarlarından daha düşükse, bu durumda kredi kartı başvuruları daha doğru bir tercih olacaktır. Şuan bankaların birçoğu öğrencilere 1000 liraya kadar kredi kartı vermektedir. Bu konuda karşımıza çıkan bankalardan en sık tercih edileni; İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank’tır.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası’nın öğrencilere yönelik geliştirmiş olduğu bu kredi kartı, başlangıç olarak 500 liralık bir limit ile sizlere sunulmaktadır. Eğer üç ay boyunca kullanmanızın ardından, ödemelerinizde bir problem yaşamazsanız, bankaya kredi kartı limit artırma talebinde bulunarak, 750 liraya kadar limitinizi kefilsiz arttırabilirsiniz. Bunun üstündeki artış taleplerinde ise, aile bireylerinden birisini kefil olarak göstermelisiniz.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler için piyasaya sürmüş olduğu Play Kart, alışverişler sırasında puan kazanmanıza, acil nakit ihtiyaçlarınızda taksitli nakit avans çekmenize ve alışverişlerinizde de taksit yapabilme seçeneklerini sizlere sunuyor. Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek başvurusunu yapacağınız bu kredi kartı için, 500 liralık bir limit belirlenmiştir ve daha üst sınırlarda artış için kefil istenmektedir.

Vakıfbank Like Card

Öğrencilerin en sık başvurduğu kredi kartlarından birisi de Vakıfbank tarafından sunulan Like Card’tır. Herhangi bir kredi kartı kullanım aidatı olmayan ve ücretsiz bir şekilde sahip olunan bu kredi kartında, 500 liraya kadar kefilsiz kredi kartı sunulmaktadır. Bu karta sahip olmak isteyen kişilerin ise, sadece Vakıfbank’ın resmi internet sitesine girerek başvuru yapmaları yeterli olacaktır.

Yazımızın da sonuna geldik, daha önce yayınladığımız  sigortasız kredi veren bankalar başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. Konu ile doğrudan alakalı sorularınız varsa veya farklı görüşleriniz bulunuyorsa bize aşağıya yazın lütfen.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...