Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar (7 Banka)


Öğrenciler daima nakit sıkıntısı yaşadıklarından kendilerine uygun kredi kartı veren bankaları araştırırlar. Genelde birçok öğrenci nakit ödemek yerine kredi kartı ile harcama yapmayı tercih eder. Ceplerinde nakit parası olsa dahi kredi kartından alışveriş yaptığında en kötü ihtimalle borcunu 1 ay sonra ödeyeceği için zihnen rahat hisseder.

öğrencilere kredi kartı veren bankalar

öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

Öğrenciye kredi kartı veren birçok banka bulabilirsiniz ancak en uygununa elbette ki siz karar vereceksiniz. Sonuçta kullanım sıklığı, aidat ücretleri, limitleri vb. birçok farklılıklar bulunuyor. Aşağıya popüler öğrenci için kredi kartı veren bankaları liste halinde ekliyoruz bankalar ile kısa bir telefon görüşmesi yaparak veya internet sitelerini kontrol ederek gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

  • Vakıf Bank Like Card
  • Garanti Bankası Bonus Genç
  • Yapı Kredi Play Card
  • TEB ÜniversiTEB Bonus Card
  • Akbank Axess Exi26
  • İşbankası İşte Üniversiteli Kartı
  • Ziraat Bankası Genç Bank kart Kredi Kartı
Listede bulunan iki banka öğrenciler arasında en çok tercih edilen bankalardır.
İlki, KYK Burs veya kredi aldığınızda ödemeyi alacağınız kartta Ziraat Bankası Genç Karttır. Avantajlarına gelince 5 yıl aidat yok, hem banka kartı olarak kullanabilir hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. 300 TL faiz ve masraf olmadan alışveriş yapabileceğiniz nakit(harçlık) avans kullanabilirsiniz. Parayı direkt olarak çekemiyorsunuz ancak alışveriş yaptığınızda geçerli oluyor. Aynı zamanda maxipuan kazanma ve kullanma şansınız var.İş bankasına gelince işte üniversiteli reklamıyla her yerde adından sıkça söz ettiriyor. Kredi kartının yanında banka kartı da alabiliyorsunuz. Aynı ziraat bankasında olduğu gibi tek kart üzerinden hem kredi kartı harcamalarınızı hem de banka hesabınız ile banka işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. 20-25 TL yıllık kullanım ücreti var ancak aidat ödemeden de kullanmanız mümkün. 3 çeşit olduğundan kredi kartını alacağınızda aidat ödemek istemediğinizi belirttiğinizde herhangi bir aidat ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Maxipuan toplayıp harcamalarınızı yapabilirsiniz. Limit olarak 400 TL belirlenmiş ancak eğer sıkça kredi kartı kullanıyor ve borçlarınızı zamanında ödüyorsanız limit artırımını bir telefon ile kolay şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eskiden öğrenciye kredi kartı veren herhangi bir banka bulmak günümüze oranla daha zordu. Yani normal bir kredi kartı alabilirdiniz belki ancak günümüzde öğrenciye özel kredi kartı fırsatları şaşırtıcı derecede iyi durumdadır. Yıllar geçti ve artık bankalar ibrelerini öğrencilere doğru çevirmeye başladı sebebi ise öğrencilerin kendileri için büyük potansiyel oluşturduğunu fark etmeleridir.

Bankalar öğrencilerin genelinin kredi veya burs aldığını bildiği için bir şekilde kredi kartı borçlarını ödeyeceklerini bilirler. Dolayısıyla bu konuda hiçbir çekinceleri yoktur. Hatta bazı bankalar öğrenciler kredi kartı edinsin diye para çekme-yatırma işlemlerinde ücret dahi almazlar. Ya da yıllık aidat ücreti ödetmezler ki bu sayede öğrenciler için cezbedici bir hale gelinsin.
Öğrenciler özellikle kredi kartını taksitli nakit avans için kullanırlar. Yani normal krediye göre ufak miktarlarda olsa da ATM’den direkt olarak, paranız olmasa dahi kartınızdan nakit olarak çekebiliyorsunuz. Daha sonra onu taksitle ödeyebiliyorsunuz.

Son olarak, eğer öğrenciyseniz ve kredi arıyorsanız daha önce hazırlamış olduğumuz öğrencilere kredi veren bankalar yazımızı şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...