Odeabank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2022


Son zamanlarda bankaların müşterilerine sunmuş olduğu vadeli mevduat hesaplarında meydana gelen artış, birçok kişinin birikimlerini bu yönde değerlendirmelerini sağlamış durumda.

odeabank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

odeabank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Odeabank, birçok banka gibi mevduat hesap faiz oranlarında artış meydana getirmiştir. Odeabank 2019 yılı itibariyle vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında da artışa gitmiştir.

Odeabank, mevduat hesabı açmak isteyen kişilere 2 farklı faiz oranı uygulamaktadır. İnternet ve mobil şube üzerinden açılan mevduat hesaplara ayrı faiz oranı, şubeler üzerinden açılan mevduat hesaplarına ayrı faiz uygulamaktadır. Bu faiz oranları;

 

  • 1-7 gün arasında açılan hesaplara şubeler üzerinden %7 oranında faiz verilmekte. Aynı gün üzerinden internet ve mobil şube üzerinden açılan hesaplara %17 oranında faiz tanımlanmakta.
  • 8-31 gün arasında açılan hesaplara şubeler %7 faiz oranı verirken mobil ve internet şube üzerinden açılan hesaplara %17,50 oranında faiz tanımlanmakta.
  • 32-34 gün üzerinden açılan hesaplara şubeler %11,50 oranında faiz oranı tanımlarken aynı süreye internet ve mobil bankacılık üzerinden açılan hesaplara %19 oranında faiz veriliyor.
  • 35-61 gün arası şubeler üzerinden açılan mevduat hesaplarına şubeler %11,50 oranında faiz tanımlıyor. Aynı surede internet ve mobil bankacılık üzerinden açılan hesaplara %20 oranında faiz tanımlanıyor.
  • 62-180 gün aralığında açılan mevduat hesaplarına şubeler %11,50 oranında faiz verirken internet ve mobil bankacılık üzerinden açılan hesaplara %21 oranında faiz tanımlanıyor.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Oksijen Hesap adını verdiği mevduat ürünü ile Odeabank, %26 ile piyasadaki günlük mevduat faiz oranı en yüksek bankalardan birisidir. Hoşgeldin faizi olarak aldığınız bu oran elbette ki piyasanın çok üstündedir. Ancak pasif bakiye olarak 12500 TL bulundurulma zorunluluğu da bulunuyor ve EFT işlemi 4 TL olarak belirlenmiştir.


100 Bin TL ve üzeri 32 Günlük faiz oranlarına bakacak olursak da yine %26 veriliyor ancak bu defa herhangi bir pasif bakiye yok ve EFT ücreti yok. Ancak bu paylaştığımız faiz oranları 2019 yılında da elbette ki değişkenlik gösterebileceği için bizzat Odeabank’a başvurarak size özel faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*