Anasayfa » Bankalar » Nefes Kredisi Veren Bankalar

Nefes Kredisi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Gelecek vaat eden KOBİ’lerin bugünkü nakit ihtiyaçlarının karşılanması ve düşük faiz imkanları ile de desteklenmeleri açısından, geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından çok önemli açıklamalarda bulunulmuştu. Bu açıklamalarda, yaklaşık olarak 70 bin KOBİ’nin faydalanması için çalışmalar yapıldığı ve nefes kredisi adı altında düşük faizli ve 12 ay vadeli kredi desteği sağlanacağı yer almaktaydı.

nefes kredisi veren bankalar

nefes kredisi veren bankalar

Kredi Garanti Fonu tarafından da destek sağlanan bu proje sayesinde, KOBİ’lerin faaliyetlerini gerçekleştirdikleri bölgelere bağlı olarak 50 bin lira ile 150 bin lira arasında finansman desteği sağlanması amaçlanmaktadır.

Sponsorlu BağlantılarNefes kredisi, KOBİ’ler için yıllık %9,90 faiz oranı ve 12 aylık vade ile sunulacaktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından bu projenin uygulamaya geçebilmesi için, Denizbank ve Ziraat Bankası’na 500 milyon liralık tutar aktarılmıştır. Bu iki banka ise, sağlanan finansmanın 10 katına kadar yani 5 milyar liraya kadar KOBİ’lere destek sağlayacak.

 

İlk olarak 2015 yılında karşılaştığımız bu kredi, 2017 yılında da özellikle kredi sicil affından faydalanamayan esnafların ve KOBİ’lerin dertlerine çözüm bulmak amacı ile geliştirilmiştir. Kredi Garanti Fonu tarafından yapılan açıklamalarda, bu kredi paketinden yaklaşık olarak 2 ay içerisinde 70 bin KOBİ’nin faydalanacağı da belirtilmektedir. Kişilerin bu kredi paketlerinden faydalanabilmesi için ise, şu bankalara başvurmaları gerekmektedir.

  • Ziraat Bankası
  • Denizbank

Son olarak başvurular sırasında ise, vergi levhası örneklerinin başvuracak kişilerin yanlarında bulunması gerektiğini belirtelim.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...