Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2019


Taşıt ya da konut almak isteyenler için özel kredi paketleri ile hizmet sunan bankalar, artık motosiklet satın almak isteyen kişilere de özel kredi paketleri geliştirerek hizmet sunmaktadır.

motosiklet kredisi veren bankalar

motosiklet kredisi veren bankalar 2019

2019 yılı için iki farklı bankadan alınabilecek bu kredilerde, tıpkı taşıt kredilerinde olduğu gibi motosiklet ruhsatı ya da proforma değer faturası ile başvuru yapılabilecektir.
Motosiklet kredisi almak için başvuru yapabileceğiniz üç banka şu şekildedir.

  • QNB Finansbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası)

QNB Finansbank’ın sunduğu kredi paketindeki şartlarda ilk dikkat çeken, söz konusu kredinin belirli markalar için verildiğidir. Eğer alacağınız motosikletin markası Honda, BMW, Harley Davidson, Suzuki, Ducati, Yamaha, Bombardier, Vespa ve Kawasaki’den birisi ise, doğrudan banka şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

48 aya kadar alacağınız kredilerde, araç faturasının ilk 50 bin TL’lik kısmına %70, kalan kısmına ise %50 oranında kredi sağlanmaktadır. Motosikletin tüm değeri için kredi almak isteyenlerin bankaya ek teminat gösterecek olması gerekmektedir.
Yapı Kredi Bankası’ndan alacağınız motosiklet kredisinde ise, yine 48 aylık vade seçeneği bulunmaktadır. Sıfır km motosikletlerde alacağınız kredi imkanı için, KDV ve ÖTV dahil olarak hazırlanmış proforma faturası ile başvuru yapılması gerekmektedir. Yapılacak başvuruda ilk 50 bin TL’ye %70, üzerindeki tutara da %50 oranında kredi sağlanmaktadır. Banka, ikinci el bir motosiklet almak isteyenlere de, 1 yaşını geçmemek şartı ile motosiklet kredisi sunmaktadır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...