Kuveyt Türk QR Kod ile ATM’den Kartsız Para Çekme (Resimli)


1989’dan beri aktif olarak bankacılık hizmetlerini sunmaya devam eden ve 5400’ü aşkın personeli bulunan Kuveyt Türk katılım bankası her geçen gün büyümeye devam ediyor.

kuveyt türk qr kod ile kartsız para çekme

kuveyt türk atm’den qr kod ile kartsız para çekme

Kuveyt Türk Bankası’nın son yeniliği sayesinde kartınız yanınızda olmasa dahi QR kod (kare kod) yardımıyla ATM’den kartsız olarak para çekimi yapabiliyorsunuz.  (Genelde kartını yanına almayı unutanlar ya da taşımayanlar için oldukça işe yarar bir çözüm)

Adım adım, nasıl yapılacağı konusuna değinelim.

kuveyt türk kartsız para çekme 1

kuveyt türk kartsız para çekme giriş ekranı

İlk olarak telefondan Kuveyt Türk mobil uygulamasını indirip giriş yapın. Ardından QR Kod ile para çek seçeneğine tıklayıp devam edin.


kuveyt türk kartsız para çekme 2

kuveyt türk kartsız para çekme ana menü

Ardından çekmek istediğiniz tutar eğer ekranda varsa direkt tıklayabilir ya da en sağ alt kutucuğa (150 TL yazan) dilediğiniz tutarı tıklayarak yazabilirsiniz. Ardından onay tuşuna basın.

kuveyt türk kartsız para çekme 3

kuveyt türk kartsız para çekme tutar giriş ekranı

Bu işlemden sonra QR kod tanıma aşaması gerçekleşeceğinden telefonunuzun kamerası açılacak. Bu aşamada, Kuveyt Türk ATM’sinde bulunan 5 tuşuna basın.

ATM ekranında aşağıdaki gibi bir kod görünecektir. Telefonunuzun kamerasına bu kodu ortalayacak şekilde okutun. Okuma işlemi başarılı olduktan sonra paranızı herhangi bir ek tıklama yapmadan para haznesinden alabilirsiniz.

kuveyt türk kartsız para çekme 4

kuveyt türk kartsız para çekme 4

En fazla 1200 TL alabileceğiniz bu para çekme yöntemi için herhangi bir işlem ücreti de alınmıyor.

Kısaca kuveyt türk mobil uygulaması üzerinden nasıl kartsız para çekimi yapabileceğinizi anlattık. Soru ve sorunlarınız için yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

Oy Kullan! post

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

sicil affı sonrası kredi veren bankalar

Sicil Affından Yararlananlara Kredi Veren Bankalar 2023

27 Ocak itibariyle yürürlüğe giren sicil affı sayesinde artık sicil bozuk olanların kredi alma şansları ...