Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar


Finansal hayatta hepimiz için büyük öneme sahip olan kredi notu, bazı kişilerde oluşmamış olabilmektedir. Eğer kişilerin kendi adlarına kayıtlı bir banka hesapları yoksa bankadan herhangi bir kredi ya da kredi kartı almamışlarsa bunun yanı sıra, adlarına kayıtlı hiçbir fatura bulunmuyorsa, bu kişilerin kredi notları olmayabilecektir. Bankaya gidildiği zaman karşılarına çıkan bu haberle şok olan bireyler, kredi ya da kredi kartı gibi hizmetlerden faydalanıp faydalanamayacaklarını merak etmektedirler.

kredi notu sıfır olana kredi veren bankalar

kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar

Öncelikle belirtmeliyiz ki, kredi notunuz sıfır olduğu zamanlarda birçok banka sizleri geri çevirecektir. Çünkü nasıl bir müşteri olduğunuz, ödemeleri zamanında yapıp yapmayacağınız ya da geçmiş dönemdeki ürünleri ne sıklıkla ödediğiniz banka tarafından öğrenilemeyecektir. Durum böyle olunca da bankalar sizi doğrudan eleme yoluna gidecek. Fakat Türkiye İş Bankası ve Ziraat Bankası, kredi notu oluşmamış olan bireylere de kredi vererek, alışılmış olan bir duruma son vermiştir.

 

Bankanın sunduğu bu krediler, çok yüksek tutarlarda olmayacaktır. Bu yüzden kredi hedefiniz ilk etapta çok yüksek olmamalıdır. Banka şubesine giderek başvurunuzu yaparken, yanınızda aile bireylerinden birisini de götürür ve kefiliniz olarak gösterirseniz, İş Bankası ve Ziraat Bankası, çok yüksek sınırlarda olmamak kaydıyla kredinize onay verecektir. Eğer onaylanan bu kredinizi vade sonuna kadar düzenli bir şekilde ödemeye devam ederseniz de, kredi notunuz yüksek bir seviyede belirlenerek, Findeks sistemi üzerine kaydedilecektir.
Eğer bu anlattığımız yolun dışında bir araştırma yapmak istiyorsanız, yapacağınız ilk şey bir banka hesabı açtırmaktır. Açtırdığınız banka hesabı ile telefon faturanıza otomatik ödeme talimatı verirseniz ve harcamalarınızın bir kısmını da bu hesap üzerinden yaparsanız, kredi notunuz 30 ile 45 gün içerisinde sisteme düşecektir. Eğer yüksek bir not ile başlangıç yapmak istiyorsanız da harcamaları bu banka hesabı üzerinden güncel bir şekilde yapmalısınız.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar başlıklı yazımızı da okumanızı şiddetle öneriyoruz. Kredi notu sıfır olanlar veya düşük olanlar için sitemizde paylaştığımız kredi fırsatlarını da arama yaparak bulabilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Hızlı Dijital Kredi Başvurusu

Dijitalleşen dünyamızda bir tık ile her bilgiye anında ulaşırken bankacılık sektörü de uzun yıllardır dijital ...