Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020


Bankalar üzerinden kredi ve kredi kartı hizmetlerinden yararlanan kişiler, ay sonu kendilerine iletilen borcu ödememeleri durumunda banka ile karşı karşıya gelmektedir.

kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma 2019

kredi kartı borcu yapılandırma 2020

Alacağını tahsil etmek isteyen bankalar, borçlular ile iletişime geçerek bazı seçenekler sunmaktadır. Yapılandırma, kredi ve kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler için yeni faiz oranı üzerinden uzun vadede borcun tekrardan taksilendirilmesi anlamına gelmektedir. 2020 yılı içerisinde kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yaptırmak durumunda kalan kişiler;

 

Kredi ve Kredi Kartı borcu yapılandırma işlemi tamamen borç durumuna göre müşteriye özel olarak sunulmaktadır. Aylık ödenmesi gereken taksitleri 3 ay geciktirilen kişilere sunulan bir fırsat olarak gösterilen yapılandırma, icradan önceki son kurtuluş olarak belirtiliyor. Kişilerin kalan borcu üzerinden yapılan yapılandırma eğer kredi kartı içinse 12 aya kadar borcun ana parası üzerinden yeniden taksitler oluşturularak gözler önüne seriliyor. Eğer kredi borcu ise 72 aya kadar vadelendirilen krediler, daha ekonomik şartlar altında ödeniyor.

Peki ya yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur? Sorunun cevabı için : yapılandırılan kredi borcu ödenmezse ne olur


4.5/5 - (2 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

sicil affı sonrası kredi veren bankalar

Sicil Affından Yararlananlara Kredi Veren Bankalar 2023

27 Ocak itibariyle yürürlüğe giren sicil affı sayesinde artık sicil bozuk olanların kredi alma şansları ...