Konut Kredisi Kampanyaları 2022(Düşük Faiz Oranı)


Artık insanların büyük bir kısım birikim yaparak ev sahibi olmanın imkansız hale geldiğini gördüler.

konut kredisi kampanyalari 2019

konut kredisi kampanyalari 2019

Özellikle büyük şehirlerde ortalama bir ev için istenen ücretlere baktığımızda bu tutarların biriktirilerek elde edilmesinin imkansız olduğunu biliyoruz. Bizlerle aynı düşüncede olan bankalar, her insanın hayallerini süsleyen o eve sahip olmasını sağlamak amacı ile konut kredileri sunmaya çalışmaktalar. 120 hatta 240 aya kadar vade seçeneği bulunan konut kredisi için her geçen gün farklı kampanyaların sunulduğunu görüyoruz.

 

Konut kredisi kampanyaları hakkında son günlerde birçok farklı gelişmenin meydana geldiğini görüyoruz. Birçok banka, art arda paylaştığı haberler ile konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğünü dile getiriyor. Birbirleri ile rekabet haline giren bankalar, inşaat firmalarını da desteklemek amacı ile açıkladıkları yeni faiz oranları ile tüketicilerin gönlünde taht kurmaya başlamış durumdalar. Yapılan  açıklamalara göre;

2019 Konut Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Halkbank, İş Bankası yaptıkları açıklamalar ile konut kredisi faiz oranlarını %0,98’e indirdiklerini dile getirmiştir. 120 aya kadar vadeli olarak verilen bu kredi, maksimum 500,000 TL’ye kadar olan konutlar için verilebilmektedir. 2019 yılı konut kredisi kampanyalarını yayınlayan birkaç banka mevcuttur, gelin başlıklar altında göz atalım…


100.000 TL tutarında konut kredisi için 120 ay vadeli olarak bankaların 2019 yılında uyguladıkları faiz oranları ve kampanya detayları şu şekildedir:

Yapıkredi Konut Kredisi Kampanyası
Son olarak ise Yapı Kredi %2,09 faiz oranı ile verdiği konut kredisi için 2.281 TL aylık geri ödeme talep ediyor. Toplamda ise 274.965 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Kampanyası
Kuveyt Türk’ün konut finansmanı adı altında sunduğu kredi kampanyası ise %1,94 faiz oranıyla karşımıza çıkıyor. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 2.155 TL, toplam borç ise 260.092 TL olarak hesaplanmıştır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası
Ziraat Bankası %1,98 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Aylık 2.188 TL taksitlerin ödendiğini ve toplam geri ödeme tutarının 263.851 TL olduğunu belirtelim.

ING Bank Konut Kredisi Kampanyası
ING Bank %1,89 faiz oranıyla sunduğu konut kredisi kampanyası için aylık taksit tutarını 2.113 TL olarak belirlemiş. 500 TL kredi tahsis ücreti, 650 TL ekspertiz ücreti ve 207 TL de ipotek tesis ücreti sabit olarak alınıyor. Geri ödenmesi gereken toplam borç tutarı ise 254.973 TL oluyor.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası
Akbank ise %2,01 faiz oranıyla sağladığı konut kredi kampanyasında 2.213 TL aylık geri ödeme talep ediyor. Toplam geri ödenmesi gereken tutar ise 267.048 TL oluyor. Kampanyanın adı ise ‘Kredim Akbank’ta Konut Kredisi’ olarak geçmektedir.

 

Son olarak 0,98 faiz oranını sağlayan bir banka henüz yoktur. 2019 yılı içerisinde durum değişirse sizleri bu yazımız altından bilgilendireceğiz.

4.5/5 - (2 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Olur?

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Olur?

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Olur? Konut kredisi yapılandırması şuandaki kredinizin kapatılarak mevcut faiz oranlarına göre yeniden ...