KOBİ ve Esnaflara Nefes Kredisi Veren Bankalar (2022)


2019 Yılı Nefes kredisi için yetkililer detayları açıkladı. Bugün bu yazımızda, hangi bankaların nefes kredisi verdiğinden ve diğer bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğim.

kobi ve esnaflara nefes kredisi veren bankalar 2019

kobi ve esnaflara nefes kredisi veren bankalar 2019

%0,99 faiz oranıyla yararlanabildiğiniz nefes kredisi için en fazla 200 bin lira alabiliyorsunuz. 12 ay vadeli olarak belirlense de ödemelere 6 ay sonra başlayacağınız düşünüldüğünde toplam 18 aylık bir vade süresi mevcuttur diyebilirim.
2016, 2017, 2018 ve şimdi de 2019 yılında verilmeye başlanacak olan nefes kredisi için aşağıdaki bankalara başvuru yapabiliyorsunuz.
Hangi Bankalar Nefes Kredisi Veriyor?

  1. Ziraat Bankası, Ziraat Katılım
  2. Vakıfbank, Vakıf Katılım
  3. Denizbank
  4. Halkbank

Bilmenizi istediğim diğer bilgilere gelirsek;

  • Nefes Kredisini alırken 250 TL Banka’ya, 250 TL KGF’ye ve KGF’nin size kefil olduğu kredi tutarının %0,50 kadar da kefalet komisyonu vereceksiniz.
  • TOBB üyesi bir Oda’ya üye olmanız, kobi olmanız, en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olmanız, bu kredi fırsatından yararlanmak isteyenler için şart koşuluyor.

2019 yılı içinde esnaflar ve kobiler için adeta “nefes aldıran” bir çözüm olan nefes kredisi veren bankalar ve diğer bilinmesi gereken detaylar bunlardır. Gelişme olduğunda güncelleyeceğim.

1/5 - (1 Oy)

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

18 Yaş Altı Kredi Çekebilir Mi

18 Yaş Altı Kredi Çekebilir Mi?

18 Yaş Altı Kredi Çekebilir Mi? Bankaların kredi işlemleri için 18 yaş sınırı bulunmakta olup ...