Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Kartı Veren Bankalar (2022)


Daha önce kredi veya kredi kartı borcunu ödemeyip kırmızı kalem yiyenler için faydalı olduğunu düşündüğümüz bir konuya değineceğiz. Kırmızı kalem yiyen kişilere kredi kartı veren bankaları liste halinde size sunacağız.

kırmızı kalem yiyenlere kredi kartı veren bankalar 2019

kırmızı kalem yiyenlere kredi kartı veren bankalar 2019

Normal şartlarda, kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemeniz için bankanız size 90 gün süre tanır. Bu süre sonunda borcunuzu ödemezseniz gecikme faizi uygulanır ve kredi notunuz düşüşe geçer. Eğer bu sürecin sonunda yine borcunuzu ödememişseniz banka size 1 hafta ekstra süre tanır. Bu 1 hafta içinde borcunuzu ödemezseniz hukuki süreç başlar ve idari takibe girersiniz ve kırmızı kalem yersiniz. Kısaca, 90 gün + 1 hafta süre içinde kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz takdirde kırmızı kalem cezası alırsınız.

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalardan kredi alma ihtimalleri çok düşüktür, kredi kartı almak ise biraz daha kolaydır. Sizin için araştırmalarımız sonucunda bulduğumuz, kırmızı kalem yedikten sonra kredi kartı veren bankalar şunlardır;

  • Odeabank
  • Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank

Yukarıdaki bankalar, 2019 yılı için kırmızı kalem yiyip kredi kartı aldığını donanım haber gibi forumlarda söyleyen kişilerin paylaştığı bankalardır.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...