Kara Liste Sorgulama 2020 (3 Yöntem)


Kara liste ya da halk arasındaki tabiri ile kırmızı kalem yemek, bankacılık işlemi gerçekleştiren bir kişinin başına gelmemesi gereken bir durumdur.

kara liste sorgulama 2019

kara liste sorgulama 2020

Kredi ve kredi kartı borçlarını kendilerine tanınan süre içerisinde ödemeyen kişiler kara liste adı verilen istenmeyen müşteri kategorisine alınıyor. Kırmızı kalem yiyen bir kişi sadece çalıştığı banka ile çalışmayacağını düşünse de bankaların ortak havuzu içerisine eklenen kişiler, hangi bankaya giderse gitsin kredi ve kredi kartı alamayacağını görecektir. Ekonomik krizlerden ötürü borçlarını ödeyemeyen kişiler, kara liste sorgulama işlemi yaparak istenmeyen müşteri olup olmadıklarını öğrenmek isterler.

 

Banka Kara Liste Sorgulama Yöntemleri 2020

Kara liste sorgulama işlemi için sizlere 3 farklı alternatif yöntem paylaşacağız.

  • İlk olarak Findeks’in internet adresine girerek ücretli olarak sunulan üyelik paketlerinden satın alarak kara liste sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
  • TC Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp doğum yılınızı girerek SMS üzerinden 1122’ye göndermeniz durumunda da kara listede olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için hattınızdan 9 TL gibi bir işlem ücreti kesilecektir.
  • Son olarak ise çalıştığınız bankaya ait mobil ve internet bankacılık hizmetlerinden de yararlanarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem için bazı bankalar sizden ücret talep edebilirken bazıları ücretsiz gerçekleştirmektedir, bu hususa dikkat etmenizi öneriyoruz.

Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız, maaşınızın kaç katı kredi alabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz diye sizin için bir yazı hazırladık. Okumak için buraya tıklayın: maaşımın kaç katı kredi alabilirim


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...