İşte Üniversiteli (İş Bankası) Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?


İşte Üniversiteli kredi kartı, Türkiye İş Bankası tarafından 25 yaşın altında olan gençler ve üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan özel bir kredi kartı hizmetidir. Bu kredi hizmeti ile birlikte, öğrencilerden herhangi bir gelir belgesi şartı olmaksızın yapacakları tüm harcamalarında hem avantaj elde etmeleri hem de İş Bankası ayrıcalıklarından faydalanmalarına imkan tanınmaktadır.

işte üniversiteli kredi kartı limiti arttırma

işte üniversiteli kredi kartı limiti ne kadar

Yapılacak olan başvurularda öğrencilerin kullanımı için genellikte 500 TL’lik bir kredi kartı limiti belirlenmektedir. Fakat kredi kartı kullanımı ile birlikte ödeme problemi yaşanmaz ise, 3 aylık kullanım süresinin ardından limit artışı yapılabilmektedir.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Limit Arttırma

İşte Üniversiteli kredi kartı kullanan kişiler, kredi kartı kullanım limitini arttırmak/yükseltmek istediğinde yukarıda belirttiğimiz gibi en az 3 ay boyunca kullanım yapmış olması gerekmektedir. Yapılan kredi kartı kullanımında ise her ay düzenli ve dönem borcu üzerinden ödeme işleminin yapılmış olması gerekmektedir. Eğer bu şart tamamlanıyorsa, banka şubeleri ya da internet bankacılığı, mobil bankacılık ve banka ATM noktasından limit artırımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

 
Üniversite öğrencileri için hazırlanan bu kredi kartında başlangıç için belirlenen kredi kartı limiti, 1000 TL’ye kadar herhangi bir kefil şartı olmadan yükseltilebilmektedir. Bundan dolayı, limit artış için başvuru yapacak kişilerin, 1000 TL altında bir değer için başvuru yapması gerekecektir. 1000 TL’nin üzerinde bir limit artışı yapmak istediğinizde ise aile bireylerinizden birisi ile birlikte banka şubesine giderek, size kefil olması için gereken sözleşmeyi imzalamanız gerekmektedir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...