Anasayfa » Bankalar » İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Ülkemizde, bankacılık sektörü faaliyetlerinden faydalanılabilmesi için, kişilerin düzenli bir gelirlerinin olması ve elde ettikleri bu gelirleri de resmi bir şekilde sembol eden belgeler ile ifade edebilmeleri gerekmektedir. Bunun dışındaki durumlarda ne yazık ki kişilerin banka kredilerinden ya da hazırlanmış olan kredi kartlarından yararlanılamayacaktır. Fakat herhangi bir iş yerinde düzenli bir şekilde çalışmadığı halde, gelirleri olan bireylerimiz de bulunmaktadır. Bundan dolayı, bankacılık sektöründe bu gibi durumlarda bazı esnek kurallar uygulanmaktadır.

işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar hangileri

hangi bankalar işsizlere kefilsiz kredi veriyor?

Öyle ki, bu kriterde bulunan banka müşterileri, gelirlerini belgeledikleri andan itibaren herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmasalar bile kefilsiz bir şekilde kredi alabileceklerdir. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar, eğer adayların çalışmış oldukları bir kurum bulunmuyorsa ilk olarak herhangi bir mülkten kira geliri olup olmadıklarını soracaktır. Bunun ardından da gelir belgelendiği halde, uygun bir kredi açılacaktır. Fakat kefilsiz bir şekilde kredi almak isteyen kişiler, ne yazık ki yüksek miktarlarda kredi bedellerinden faydalanamayacaklardır. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar, bu durumlarda genellikle 50 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredilerini müşterilerine sunmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar 

Hangi Bankalar İşsizlere Kefilsiz Kredi Veriyor?

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalara baktığımız zaman, hisse açısından devlete değil, tamamen özel bir kurumsal yapı olan bankaların olduğunu görmekteyiz. Durum böyle olunca da, ülkemizin bankacılık sektöründeki en güvenilen kurumları olan QNB Finansbank ve Denizbank, adayların başvuracakları ilk banka kurumlarından birisi olacaktır. QNB Finansbank ve Denizbank tarafından, düzenli bir işte çalışmayan kişilere verilen kredilere baktığımız zaman, 10 bin liradan 50 bin liraya kadar kredi desteği sağlandığını görebiliriz.

Bu kredi paketlerinden faydalanacak olan kişiler, banka şubelerine giderek başvuru yapabilecekler. %1,25 ve %1,40 gibi değişen faiz oranları ile de başvuruları değerlendirilecek olan kişilerde ise, bazı temel şartlar aranmaktadır. Bunlardan ilki; müşterilerin mevcut kira gelirlerinin banka üzerinden yatırılıyor olması ve kişilerin de Gelir İdaresi Başkanlığı’na bu kira bedeli için bir gelir bildiriminde bulunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde, resmi bir kalem üzerinde kayıtlı görünmeyen kira gelirleri, banka tarafından kayda alınmayacak, dolayısıyla da sizlere kredi desteği sağlanmayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2019

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...