İŞKUR 50 Bin TL Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır?


Geçtiğimiz günlerde İŞKUR toplantısında, engellilere hibe kredi desteği 50 Bin TL olarak güncellendi. Ülkemizde engelli çalıştırma zorunluluğu olan iş yerleri eğer bu kurala uymazlarsa tespit edilmesi halinde para cezası alıyorlar. Bu fon sayesinde de iş kurmak isteyen engellilere hibe kredi desteği sağlanıyor.

işkur 50 bin tl engelli hibe desteği

işkur 50 bin tl engelli hibe desteği nasıl alınır

Bu kredinin nasıl alınacağından bahsedeceksek eğer, önce hangi şartların arandığından ve ne tür projeler desteklenecek önce bunları konuşmak gerekir.

İŞKUR Engellilere 50 Bin TL Hibe Desteği Başvurusunda Aranan Şartlar
İşkur 50 bin tl engelli hibe desteği için ilk aranan şart elbette ki %40 engelli olma şartı. (“Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları” ile belgelenmiş olması gerekiyor) Bunun dışında, yaş sınırı olduğundan 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. Temel şartlar bunlar, bunun dışında İŞKUR sistemine kayıtlı olmanız, hiçbir şekilde emekli olmamanız, üstünüze herhangi bir işyeri veya işletmenin olmaması gerekiyor.

Ayrıca önemli bir diğer husus, hibe desteği sonrası kuracağınız işyerinin yaşadığınız/ikamet ettiğiniz yer ile aynı olması. Bunun dışında girişimcilik eğitim programı sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

Ayrıca hibe desteği için aşağıdaki evraklar isteniyor. Bizzat İŞKUR’un yayınladığı dökümandan fotoğraf ekliyorum.


Ek olarak başvuruyu nereye yapacağınız konusunu siz yorumlarda sormadan söyleyelim. Bulunduğunuz il müdürlüğüne gidip başvuruda bulunmalısınız. Ardından ilgili birim il müdürlüğünden evrakların eksiksiz olması durumunda belgelerinizi alacak ve değerlendirme sürecine gireceksiniz. Bu değerlendirmenin sonucunda sizlere olumlu/olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Ya da İŞKUR’u arayarak süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

2018 yılının şubat ayında tüm kredi kartı ve banka kartlarında düzenlemeye giden Ziraat Bankası müşterilerine ...