İş Bankası Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022


Türkiye’nin en büyük özel bankası olma unvanına sahip olan Türkiye İş Bankası, bankacılık işlemleri konusunda birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

iş bankası havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

iş bankası havale – eft – hesap işletim ücreti 2020

(Bu yazı 07.07.2019 tarihinde güncellenmiştir.) İş bankası üzerinden vadesiz hesap açmak isteyen birçok kişi, bankanın uygulamış olduğu işlem ücretlerini oldukça fazla merak etmektedir. Bu yazımız içerisinde iş bankasına ait tüm tahsis ücretleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

İş Bankası Havale Ücreti 2020

İş bankası kullanıcıları, havale işlemi yapmak istemeleri durumunda bankaya bir miktar ücret ödemek durumundadırlar. Şube üzerinden havale yapacak kişiler işlemi hesaptan hesaba yapacaklar ise 40 TL, hesaptan isme işlem yapacaklar ise 55 TL ile 610 TL arasında bir ücret ödemek durumundadırlar. İnternet ve mobil şubeyi kullanan kişiler 2,90 TL, ATM ile havale yapacak kişiler 11 TL ücret ödemek durumundadır.

İş Bankası EFT Ücreti 2020

EFT ile para transferi yapacak kişiler, şube üzerinden hesaptan hesaba seçeneğini kullanırlar ise 70 TL ile 650 TL arasında, hesaptan isme seçeneğini kullanırlar ise yine 70 TL ile 650 TL arasında ücret ödemek durumundadırlar.  Aynı işlemi internet bankacılığı üzerinden 6,5 TL, mobil bankacılık üzerinden ise yine 6,5 TL’ye halledebilmek mümkün. Geç EFT olması durumunda ise bu tutar 9 TL’ye çıkmaktadır. ATM üzerinden EFT yapmak isteyen iş bankası müşterileri 16 TL ödemek durumundadırlar. Yine geç EFT için tutar 20 TL’ye yükselmektedir.


İş Bankası Hesap İşletim Ücreti 2020

Her 6 ayda bir olmak üzere müşterilerinden hesap işletim ücreti alan İş Bankası, 2020yılı tarifesini de belirlemiş durumda. 54 TL olan 6 aylık hesap işletim ücreti yıllık 108 TL’ye denk gelmektedir.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...