İş Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti 2022


Bireysel bankacılık işlemleri konusunda birçok kişinin kullanmakta olduğu Türkiye İş Bankası, bankacılık işlemlerine her banka gibi bazı limitlendirmeler getirmektedir.

iş bankası atm günlük para çekme limiti 2019

iş bankası atm günlük para çekme limiti 2020

(Bu yazı 29.06.2019 tarihinde güncellenmiştir.) Bireysel müşteriler, gün içerisinde ATM’ler üzerinden en fazla 2000 TL kadar bir para çekebilmektedir. Günlük olarak verilen bu limit, her gece 00:00’da sıfırlanmaktadır. Bu tutarın kendileri için yeterli olmadığını düşünen kişiler;

 

Bazı durumlarda bankaların müşterileri için vermiş oldukları günlük para çekme tutarı yeterli gelmemektedir. Türkiye İş Bankası müşterileri, günlük ATM’ler üzerinden en fazla 2000 TL çekebilmekte. Bu tutarın üzerinde bir ihtiyaç olması durumunda Kartsız KareKod (QR Kod) veya Bluetooth ile 3000 TL kadar bir çekim hakkınız daha bulunmaktadır. Ekstre olarak tanımlanan bu tutarın çekilebilmesi için ATM’ye bir miktar komisyon ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti Artırma 2020

Bu tutarın kendileri için yeterli olmadığını düşünen kişiler bu limitin nasıl artırılabileceğini merak etmektedirler. Türkiye İş Bankası, herhangi bir şekilde müşterilerine tek seferlik de olsa para çekme limit artırma uygulamamaktadır. Yüksek tutarda para çekmek isteyen kişiler, banka şubelerine giderek herhangi bir ücret, komisyon ödemeden sınırsız miktarda para çekiminde bulunabilirsiniz.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...