İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Bankalardan alınacak olan kredilerden, sizlerden kefil ya da ipotek talebinde bulunulursa, bu yapmış olduğunuz kredinin miktarının yüksek olduğunu ya da daha önce banka ürünlerine karşı bir ödeme problemi yaşadığınızı göstermektedir. Buna karşılık olarak, ipotek karşılığı kredi verecek olan banka da, verdiği borca karşılık almış olduğu bu ipoteği bir teminat kabul edecektir.

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

İpotekli olmak koşuluyla bir kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, şuan en uygun kredi faiz oranlarını sunan Ziraat Bankası ve Vakıfbankası’na başvurabilirsiniz. Başvurunuz sırasında banka görevlisi size olumsuz bir sonuç belirtir ya da teminat gösterebileceğiniz bir şeyin olup olmadığını sorarsa, adınıza kayıtlı olan ev ya da arsayı belirtmelisiniz. Tabi bu durumda banka sözlü değil, resmi belge ile bunu teminat etmenizi isteyecektir. Bunun için de adınıza kayıtlı olan tapuyu ya da fotokopisini yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Ancak bu şekilde kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

 
İpotekli kredi veren bankalara başvuru yaptıktan sonra, birçok banka müşterisinin aklına, bu ipotek işleminin herhangi bir zarara yol açıp açmayacağı gelmektedir. Öncelikle belirtmeliyiz ki, kredi sözleşmesinde ipotek karşılığı teminat yoluna nasıl gidileceği açık bir şekilde belirtilmektedir. Eğer siz ödemelerinizi aksatmadan devam ederseniz banka size hiçbir şekilde bu konuyu hatırlatmayacaktır. Vade süresini tamamladıktan sonra da bankaya başvurarak kısa bir süre içerisinde eviniz ya da arsanız üzerinde bulunan ipoteği kaldırabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Daha önce yayınladığımız 3 ay ertelemeli olarak kredi alabileceğiniz bankaları öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak sitemizdeki yazımıza ulaşabilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir?

2018 yılının şubat ayında tüm kredi kartı ve banka kartlarında düzenlemeye giden Ziraat Bankası müşterilerine ...