Anasayfa » Bankalar » İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar


Bankalardan alınacak olan kredilerden, sizlerden kefil ya da ipotek talebinde bulunulursa, bu yapmış olduğunuz kredinin miktarının yüksek olduğunu ya da daha önce banka ürünlerine karşı bir ödeme problemi yaşadığınızı göstermektedir. Buna karşılık olarak, ipotek karşılığı kredi verecek olan banka da, verdiği borca karşılık almış olduğu bu ipoteği bir teminat kabul edecektir.

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

İpotekli olmak koşuluyla bir kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, şuan en uygun kredi faiz oranlarını sunan Ziraat Bankası ve Vakıfbankası’na başvurabilirsiniz. Başvurunuz sırasında banka görevlisi size olumsuz bir sonuç belirtir ya da teminat gösterebileceğiniz bir şeyin olup olmadığını sorarsa, adınıza kayıtlı olan ev ya da arsayı belirtmelisiniz. Tabi bu durumda banka sözlü değil, resmi belge ile bunu teminat etmenizi isteyecektir. Bunun için de adınıza kayıtlı olan tapuyu ya da fotokopisini yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Ancak bu şekilde kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar 
İpotekli kredi veren bankalara başvuru yaptıktan sonra, birçok banka müşterisinin aklına, bu ipotek işleminin herhangi bir zarara yol açıp açmayacağı gelmektedir. Öncelikle belirtmeliyiz ki, kredi sözleşmesinde ipotek karşılığı teminat yoluna nasıl gidileceği açık bir şekilde belirtilmektedir. Eğer siz ödemelerinizi aksatmadan devam ederseniz banka size hiçbir şekilde bu konuyu hatırlatmayacaktır. Vade süresini tamamladıktan sonra da bankaya başvurarak kısa bir süre içerisinde eviniz ya da arsanız üzerinde bulunan ipoteği kaldırabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Daha önce yayınladığımız 3 ay ertelemeli olarak kredi alabileceğiniz bankaları öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak sitemizdeki yazımıza ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sponsorlu Bağlantılar


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Sponsorlu Bağlantılar Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine ...