ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019


ING Bank, son zamanlarda müşterilerine vermiş olduğu yüksek mevduat faiz oranları ile büyük dikkat çekmiş durumdadır. Televizyon, radyo ve internet üzerinden sürekli reklamlar veren banka, genel olarak en fazla faiz oranının kendilerinde olduğunu iddia ederler.

ing bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

ing bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

 

ING Bank, dijitalleşmeye verdiği önemi mevduat faiz oranlarına da yansıtmaktadır. Şubeler üzerinden 1 haftalık ya da 10 yıllık açılan vadeli hesaplara standart olarak %5 oranında faiz tanımlarken internet ve mobil bankacılık üzerinden açılan mevduat hesaplarına çok yüksek faiz oranları tanımlamaktadır.

ING Bank’ın 2019 yılı itibari ile geçerli olan vadeli mevduat hesabı faiz oranları şu şekildedir;

  • e-Mevduat olarak adlandırılan internet ve mobil bankacılık üzerinden hesap açan kişiler; 32-35 günlük mevduat hesapları için %20 faiz oranı,
  • 91-93 günlük mevduat hesapları için %20 faiz oranı,
  • 181-183 günlük mevduat hesapları için %21 faiz oranı,
  • 360-365 günlük mevduat hesapları için %21 oranında faiz geliri elde edebiliyor.

ING Bank E-Turuncu Hesap Günlük Mevduat Faiz Oranları

ING Bank’ın e-turuncu hesabı için ise günlük hesap için verilen faiz oranı %25‘dir. Tabii bu faiz oranı için 1 yıl hoşgeldin + turuncu ekstra özelliğinden yararlanmanız gerekiyor. ING Bank genelde günlük mevduat hesabı arayanların en sık tercih ettiği bankalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.


ING Turuncu Ekstra Nedir?

Turuncu ekstra size e-turuncu hesabın yanında ekstradan %2 faiz getirisi sağlayan bir bankacılık ürünüdür. Turuncu ekstra için ing banka kartınız ile ayda minimum 750 TL harcama yapmanız gerekiyor, bu harcamadan bir sonraki ay ING Bank turuncu ve e-turuncu hesaplarınıza %2 ek faiz kazanıyorsunuz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...