İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar


Kişilerin borçlarının kaynağı ne olursa olsun, ödeme işlemi gerçekleştirilmediği zamanlarda icralık olma durumları vardır. Günümüzde icralık olan ve bundan dolayı da oldukça kötü günler geçiren kişilere baktığımız zaman, bu bireylerin ya bankaya olan kredi veya kredi kartı borçlarından dolayı ya da imzalamış oldukları kefillik ve senetlerden dolayı olduğunu görebiliriz.

icralık olanlara kredi veren bankalar

icralık olanlara kredi veren bankalar

İcra işlemleri başlatıldıktan sonra, yasal gereklilikler uygulanacağından dolayı, borçlu olanların en kısa sürede ödeme yapması gerekecektir. Fakat durum buralara geldiğinde, borcun tamamının kapatılması neredeyse imkansızdır. Borçlarını ödemek için kişilerin akıllarına gelen yollardan ilki banka kredisidir.

 

Fakat burada her zaman için olumlu bir sonuç alınmamaktadır. Eğer icra işlemleri resmi bir şekilde başlatılmışsa, artık bankaların kara listesine girdiğinizi bilmelisiniz. Banka kariyerindeki en kötü cezalardan birisi olan bu durumdan sonra, bankaların hiçbiri size olumlu sonuç vermeyecektir. Bundan dolayı banka kredilerini düşünerek borcunuzu kapatabileceğinizi düşünmemelisiniz.

İcralık düzeye gelmemiş olan bir kredi, kredi kartı ya da senet borcunuz için bankalara başvurabilirsiniz. Sizlere önerimiz devlet bankası olan Ziraat Bankası ve Vakıfbank’a birebir başvuruda bulunmanızdır. Bunun dışında da icralık bir borç söz konusu olduğunda, borcun taksitlendirilmesini talep edebilirsiniz. Aksi takdirde, size verilen sürede borcunuz ödenmezse, bu borcunuz için üzerinize kayıtlı olan ev, araba ya da arsanızı kaybedebilirsiniz. İcralık olaylarda en kötü durum ise hapis cezasıdır. Bu son ile karşılaşmamak için borcunuzu ödemeli, zorluk çektiğinizde ise, bankalardan bir çözüm yolu bulmaya çalışmalısınız.


Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*