ICBC Bank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019


Çin’e ait devlet bankalarından birisi olarak bilinen ICBC, sahip olduğu toplam varlıkların piyasaya değerlerine göre dünyanın en büyük bankası olarak biliniyor. 1984 yılında kurulan banka, kısa süre içerisinde büyüme göstererek başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede binlerce şube açmıştır.

icbc bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

icbc bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları 2019

Türk müşterilerine vermiş olduğu mevduat hesap faiz oranları sayesinde büyümesi her geçen gün artmaktadır. Bu yazımız içerisinde ICBC bankasının 2019 yılı için geçerli olan mevduat hesap faiz oranları hakkında konuşacağız.

 

ICBC bankasından 150,000 TL’ye kadar açılacak mevduat hesaplarına standart olarak şu faizler uygulanmaktadır;

  • 1-31 gün vade aralığı bulunan hesaplar için %11,50 faiz oranı uygulayan banka,
  • 31-45 gün vade aralığı bulunan hesaplara %11,75 faiz oranı tanımlamaktadır.
  • 46-450 gün vade aralığı bulunan hesaplar ise standart olarak %11,50 oranında bir faiz gelirine sahip oluyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu faiz oranları maksimum 150,000 TL tutarındaki hesaplar için geçerlidir. Daha yüksek tutarlı mevduat hesapları için müşterilere özel faiz oranları belirleniyor.


ICBC Bank e-Mevduat Faiz Oranları

  • ICBC Bank, e-Mevduat adını verdiği mevduat ürünü ile günlük %21,70 faiz oranı sağlıyor. 4 günlük vadelendirme yapmak istediğinizde de faiz oranı %22,20 oluyor.
  • 60 bin TL ve üzeri 32 günlük faiz oranı ise 3 ay hoşgeldin faiz fırsatı ile %27 olarak karşımıza çıkıyor ancak bu oran için bizzat şubeye başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Son olarak ICBC Bank’ta EFT ücretinin 3 TL olduğunu ve herhangi bir pasif bakiye istenmediğinin de altını çizelim.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

Odeabank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2020

Özel bankalar arasında olmasına karşın milyonlarca kullanıcısı bulunan Odeabank, vadesiz hesaplar üzerinden müşterilerine para transferleri ...