Hesap İşletim Ücreti – Havale – EFT Almayan Bankalar 2020


Bankalar verdikleri hizmet karşılığı bizlerden düzenli olarak hesap işletim ücreti adı altında aidat almaktadırlar. Bugün, 2020 yılında hesap işletim ücreti almayan 6 bankayı sizler için sıralayacağım. Aynı zamanda bu bankalar havale – eft ücreti almayan bankalar arasında yer alıyor, bu sebepten tamamen masrafsız diyebileceğimiz bu bankalarla ilgili yazıyı okuduktan sonra kafanıza takılan soruları bana iletebilirsiniz.

hesap işletim ücreti, havale eft almayan bankalar 2019

hesap işletim ücreti, havale – eft almayan bankalar 2020

  • Listemizin ilk sırasını, ülkemizi şubesiz bankacılık hizmetiyle ilk defa 2012 yılında tanıştıran Enpara.com alıyor. Hiçbir şekilde hesap işletim ücreti istemeyen ve tamamen şubesiz olarak faaliyet gösteren enpara, QNB Finansbank bünyesinde bulunan güçlü bir alternatif. Herhangi bir havale – EFT ücretinin dahi alınmadığı enpara, geçtiğimiz günlerde bir de kredi kartı çıkardı. Aynı şekilde aidat vb. ücretlerin yine ödenmediği bir yana, kullandığınız süre boyunca banka size ödeme yapıyor. Nasıl mı? Detaylar için şuraya tıklayabilirsiniz.
  • İkinci sırada TEB’in bünyesinde barınan CepteTeb yer alıyor. Yine enpara gibi herhangi bir hesap işletim ücreti, havale – EFT masrafı bulunmayıp 2020 yılında da böyle devam edeceği tahmin ediliyor. Sonuçta herhangi bir şubesi yok ve masraflar kısıldığı için bizden de ek bir aidat talep edilmiyor, bu da herkesin işine yarıyor.

 

  • Üçüncü sıramızı ise Kuveyt Türk’ün şubesiz bankacılık hizmeti olan “Senin Bankan” alıyor. Katılım bankası olan Senin Bankan, hesap işletim ücreti almayıp yine enpara ve cepteteb gibi havale – eft gönderimlerinde ücret talep etmiyor.
  • Dördüncü olarak Yapı Kredi’nin dijital bankacılık hizmeti “Nuvo”, diğer şubesiz bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi havale – EFT ücreti ödenmiyor, hesap işletim ücreti de alınmıyor. İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu, otomatik ödeme talimatı gibi her bankada olan imkanlardan yararlanabiliyorsunuz.
  • Beşinci sıraya ise Albaraka Türk’ün katılım bankası yer ediniyor.  1984 yılından beri aktif faaliyet gösteren Albaraka, eskiden havale – EFT ücreti, hesap işletim ücreti alıyordu ancak son çıkan karar sonucunda artık bu ücretleri almamaktadır.
  • Altıncı olarak Türkiye Finans katılım bankası listemize giriş yapıyor. 285 şubesi, 530 ATM’si ile Türkiye Finans da hesap işletim ücreti, havale – eft almayan bankalar arasında yerini alıyor.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

qnb finansbank havale - eft - hesap işletim ücreti 2019

QNB Finansbank Havale – EFT ve Hesap İşletim Ücreti 2022

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi olan QNB, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren Finansbank’ı satın ...