Hepsiburada – İş Bankası Alışveriş Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Bugün birçok kişinin hepsiburada.com anasayfasında karşımıza çıkan alışveriş kredisi üzerine konuşalım istedik. “Türkiye’de ilk defa alışveriş kredisi burada” sloganıyla dikkatlerimizi çeken bu kredi sayesinde 48 ay vadeli olarak alışveriş için kredi alabiliyoruz. Hepsiburada alışveriş kredisi için İş bankası ile anlaşmış ve 750 tl ila 15.000 tl arasında kredi alınabiliyor.

hepsiburada iş bankası alışveriş kredisi

hepsiburada iş bankası alışveriş kredisi nedir? nasıl alınır?

 

İş Bankası Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

En basitinden anlatacak olursak; Almak istediğimiz ürün ve ürünleri seçip sepete attıktan sonra ödeme ekranına geliyoruz. Ödeme ekranına geldiğimizde sepetin en üst kısmında şöyle bir ekran bizleri karşılıyor.

hepsiburada alışveriş kredisi

hepsiburada alışveriş kredisi (örnek ekran)

Buradan “alışverişi tamamla” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
Bu aşamadan sonra teslimat bilgilerinizi ve teslimat seçeneklerinizi seçtikten sonra “devam et” tuşuna basarak bir alışveriş kredisiyle ödeme ekranına geçiyoruz.


hepsiburada alışveriş kredisi

hepsiburada alışveriş kredisi (örnek ekran 2)

Bu adımda ise yukarıdaki vade tablosu bizi karşılıyor. Seçeceğimiz vade süresine göre ödeyeceğimiz toplam tutar da değişiklik gösteriyor. Buradan dilerseniz “tüm vade seçeneklerini gör” yazan yere tıklayarak 48 aya kadar olan ki toplam ücret ve aylık ücret değişimini görebilirsiniz.

hepsiburada alışveriş kredisi

hepsiburada alışveriş kredisi (devam et butonu)

“Devam Et” yazan tuşa bastığımızda iş bankasının alışveriş kredisi için özel kurduğu sisteme yönlendirileceksiniz ve oradan giriş yapmanız istenecek. Giriş yapıp istediğiniz vade süresini seçip krediyi alacağınızı onayladıktan sonra hepsiburada sipariş özeti sayfasına yönlendirileceksiniz ve ödemeniz gerçekleşmiş olacak.

 

 

 

Hepsiburada – İş Bankası Alışveriş Kredisi Şartları Neler?

  • Sepete eklediğiniz ürün tutarının minimum 750 tl maksimum ise 15 bin tl olması gerekmektedir.
  • Alışveriş kredisinden sadece İş Bankası müşterileri yararlanabilmektedir.
  • Kredili siparişiniz iptal/iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise İş Bankası ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinizden kredi kapama tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olacaksınız.

Son olarak artık birçok ürünün altında şöyle bir ekran bizleri karşılıyor olacak.

hepsiburada alışveriş kredisi

hepsiburada alışveriş kredisi (yeni görünüm)

Hepsiburada’nın iş bankasıyla yapmış olduğu bu kredi anlaşması birçok kişinin yüzünü güldereceğe benziyor. Ancak sipariş iptali durumunda yukarıda da belirttiğimiz gibi biraz sıkıntılı durumlar oluşabilir. Konuyla ilgili sorularınızı ve sorunlarınızı yorum olarak gönderebilirsiniz.

Hakkında Alper ÖZDEMİR

Ekonomi ve finans uzmanlık alanım. Bu konularda danışmanlık hizmeti veriyorum ve 2 yıldır krediverenbanka sitesinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Merak ettiğiniz konularda ilgili konuların altından yorum yaparak ulaşabilirsiniz. Her zaman sizlere yardımcı olmaktan memnun olurum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu

Vakıfbank 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Vakıflar Bankası Anonim Ortaklığı ya da halk arasındaki adı ile Vakıfbank, Türkiye’de bulunan 3 ...